U19: Zwycięstwo stracone w końcówce, remis z Clepardią

Juniorzy starsi Orła Myślenice w dość pechowych okolicznościach zremisowali z Clepardią Kraków 2:2 (2:1). Trzeba jednak przyznać, że nasi rywale zagrali bardzo dobre zawody i wysoko postawili poprzeczkę. Orłowcy jednak decydującą o końcowym wyniku bramkę stracili w samej końcówce zawodów, a wcześniej zmarnowali kilka znakomitych szans na podwyższenie prowadzenia.

Choć to rywale w pierwszym fragmencie meczu narzucali rytm gry, to bramki strzelali Orłowcy. Pierwszym ostrzeżeniem była indywidualna akcja Szymona Górki-Khafagi i niecelny strzał, później dwa razy rywalom uciekł Adrian Ciślik i obie okazje zamienił na bramki. Warto podkreślić zarówno przeszywające podania środkowych pomocników Jana Gocała i Jakuba Różankowskiego, jak i stoicki spokój na pełnej szybkości Adriana Ciślika, który zwiódł obrońcę i przymierzył wprost do siatki.

Dwubramkowe prowadzenie nieco uspokoiło podopiecznych trenera Marka Pajki w boiskowych poczynaniach i przejęli inicjatywę, stwarzając kolejne okazje. W kilku okazjach zabrakło skutecznego wykończenia, a tuż przed przerwą samobójcze trafienie myśleniczan dało kontakt i nadzieję rywalom na powrót do tego meczu.

Druga połowa to jednak festiwal zmarnowanych szans po stronie Orła - wprowadzony z ławki Jakub Fąfara lewą nogą uderzył tuż obok słupka, z bliska minimalnie chybił Adrian Ciślik, a Dawid Kruczek znakomicie się dwa razy odnalazł w sytuacjach sam na sam i niestety w obydwóch przypadkach piłka po jego strzale minęła bramkę.

Gdyby którąś z stuprocentowych sytuacji Orłowcy wykorzystali, pewnie uniknęliby nerwowej końcówki, w której Clepardia poczuła krew i kilka razy zagroziła bramce Marcina Turczy. Dwa razy świetnie interweniował golkiper Orła, ale w 87. minucie po dograniu z bocznego sektora i strzale z bliska nie miał szans na skuteczną obronę i mecz zakończył się remisem. Trzeba jednak powiedzieć, że były to ciekawe zawody, rozgrywane w bardzo dobrym tempie!

Orzeł Myślenice - Clepardia Kraków 2:2 (2:1)
Ciślik 20, 26

ORZEŁ: Turcza - Rusek (46 Siatka) Żaba (67 Łapa), Górka - Kruczek (81 Hankus), Różankowski, Gocał, T.Brózda - Suder (46 Gołąb), Górka-Khafaga (67 Fąfara), Ciślik (81 M.Matoga)