U19: Wyrównany mecz, juniorzy starsi skuteczniejsi od Czarnych!

Waleczna postawa w defensywie nie pozwoliła Czarnym Staniątki na rozwinięcie skrzydeł w meczu I ligi juniorów starszych z Orłem Myślenice. Podopieczni trenera Marka Pajki sięgnęli po pierwsze wiosenne trzy punkty i wyprzedzili o jedno oczko niedzielnego rywala, który plasował się dotychczas na pozycji wicelidera. Mecz zakończył się wygraną Orła 3:1 (1:0).

Duża w tym zasługa duetu stoperów Orła, bo Bartosz Bodzioch i Kacper Sopiak rozegrali świetne zawody, blokując kilka strzałów, czy też wyjaśniając groźne sytuacje pod bramką strzeżoną przez Miłosza Wyrostka. Równie solidnie na przestrzeni pełnych 90 minut zaprezentowali się Przemysław Majka i Kacper Firek na bokach bloku defensywnego, co przyniosło zamierzony efekt przy groźnej ofensywie Czarnych Staniątki.

Orłowcy szybko objęli prowadzenie, gdy przytomnie w polu karnym zachował się Jakub Moskal, który odegrał do Marcela Zlezarczyka, a ten sprytnie wycofał do Arkadiusza Nosala. Kapitan Orła płaskim strzałem nie dał szans bramkarzowi Czanrych i myśleniczanie prowadzili 1:0. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy, choć prowadzenie mogło być wyższe gdyby sędziowie nie dopatrzyli się spalonego przy bramce strzelonej przez Marcela Zlezarczyka.

Podobnie było z sytuacją, w której na 2:0 podwyższył już w drugiej połowie Łukasz Święch, ale sędziowie po konsultacjach ostatecznie bramki nie uznali. Zawziętym Orłowcom ta sztuka się w końcu udała, a na listę strzelców wpisał się debiutujący w Orle David Shalabaiev. Pochodzący z Ukrainy były zawodnik SMS-u Kraków w sytuacji sam na sam strzelił obok bramkarza. Zamiast spokojnego kontrolowania meczu gracze Orła nieco skomplikowali sobie sytuacje, a defensywie przydarzył się bodaj jedyny błąd w tym spotkaniu, gdy nieporozumienie wykorzystał napastnik rywali, pokonując w sytuacji sam na sam Miłosza Wyrostka.

Czarni po zdobyciu gola broni nie złożyli i groźne atakowali, ale podopieczni trenera Marka Pajki nie dali się już zaskoczyć, a w odpowiedzi już w doliczonym czasie podwyższyli na 3:1, gdy z rzutu wolnego bezpośrednio do bramki trafił Filip Pilch. Drużyna Orła rozegrała dobre spotkanie, choć kilku zawodników juniorów starszych na stałe zostało przesuniętych do pierwszego zespołu i na pewno w seniorach występować będą też w kolejnych meczach.

Orzeł Myślenice - Czarni Staniątki 3:1 (1:0)
Nosal 8, Shalabaiev 63, Pilch 90

ORZEŁ: Wyrostek - Majka, Sopiak, Bodzioch, Firek - Nosal (46 Białoń), Ponomarenko (46 Święch), Shalabaiev (84 Jania), Zlezarczyk (68 Dziadkowiec) - Moskal