U19: Ważna wygrana z MKS Oświęcim i przedłużone szanse na utrzymanie w MLJ

To jest trudny sezon dla juniorów starszych Orła Myślenice. Podopieczni trenera Marka Pajki rywalizują w bardzo wymagającej Małopolskiej Lidze Juniorów, a w większości meczów połowę składu osobowego stanowili zawodnicy w wieku juniora młodszego. To z pewnością nieocenione doświadczenie, jednak brak doświadczenia przełożył się na osiągane wyniki.

Nie wszystko jednak stracone, w niedzielne popołudnie drużyna Orła Myślenice rywalizowała z SMS MKS Oświęcim i wygrała przekonująco 4:1 (2:0), co na finiszu rozgrywek wciąż przedłuża szanse na utrzymanie na szczeblu wojewódzkim. Do osiągnięcia tego celu wymagane są jednak dobre występy i zdobycze punktowe w pozostałych czterech ligowych spotkaniach.

Mecz z drużyną Oświęcimia miał swój ciężar gatunkowy, gdyż obie drużyny sąsiadują w ligowej tabeli. Orłowcy lepiej w ten mecz weszli i z czasem swoją przewagę udokumentowali bramkami. Najpierw świetne okazje mieli Błażej Braś i Szymon Górka-Khafaga, jednak zabrakło im precyzji. Tej nie zabrakło Bartłomiejowi Gromali, który otrzymał piłkę w szesnastce, szybko zwiódł rywala i przymierzył technicznie w przeciwległe okienko. Jeszcze przed przerwą po przebojowej akcji w polu karnym sfaulowany był Karol Łabędzki, a do rzutu karnego podszedł Kacper Szczurek i ze stoickim spokojem podwyższył prowadzenie Orła na 2:0.

W drugiej połowie najpierw prowadzenie na 3:0 podwyższył Szymon Górka-Khafaga w sytuacji sam na sam z bramkarzem, a później świetną akcję Jakuba Górki wykończył strzałem z bliska Błażej Braś. Orłowcy mieli jeszcze swoje szanse, dwa razy bramkarz powstrzymał Błażeja Brasia. Jan Gocał z wolnego strzelił w poprzeczkę, a próbę Dawida Kruczka efektownie wybronił golkiper zespołu z Oświęcimia. Już w samej końcówce rywale zdobyli bramkę honorową strzałem ze skraju pola karnego.

Orzeł Myślenice - SMS MKS Oświęcim 4:1 (2:0)
Gromala 27, Szczurek 35 (k), Górka-Khafaga 66, Braś 82

ORZEŁ: Shpakivskyy - Płatek, Orzechowski, Szczurek - Łabędzki (75 Szlachetka), K.Górka, Gocał (75 Sroka), Gromala (65 J.Górka), Kruczek, Braś (83 Klęp), Górka-Khafaga (68 Ciślik)