U17: Meczycho Kamila Sudra, dwa gole i dwie asysty, efektowny comeback ze Słowikiem!

Do przerwy podopieczni trenera Łukasza Zająca przegrywali na własnym obiekcie ze Słowikiem Olkusz aż 1:3 i patrząc na to, jak przebieg meczu się układał nikt niewielu wierzyło, że szczęśliwa karta odwróci się na korzyść myśleniczan. Tak się jednak stało głównie za sprawą duetu Kamil Suder - Adrian Ciślik, który w drugiej połowie szukał się na boisku i obaj zdobyli po dwa gole, dzięki czemu Orłowcy zainkasowali ważne trzy punkty wygrywając 5:3 (1:3).

Już na początku meczu po dośrodkowanie z lewego sektora trafiło do Kamila Sudra, który uderzył z powietrza, ale efektownie interweniował bramkarz Słowika. W odpowiedzi w niemal identycznej sytuacji bramkę zdobyli rywale, gdyż napastnik z Olkusza huknął od poprzeczki i Igor Matoga nie miał szans. Orłowcy szybko odrobili straty, świetnie zagrał Kamil Suder, który w dogodnej sytuacji dograł do Huberta Gołębia, a ten mając przed sobą tylko bramkarza trafił na 1:1.

W końcówce pierwszej połowy Słowik zdobył dwa gole po strzałach z dystansu - najpierw mocny strzał i to znów od poprzeczki zza szesnastki i później dość przypadkowa bramka zdobyta po rzucie wolnym spowodowały, że Słowik schodził na przerwę w komfortowej sytuacji.

Wtedy jednak na murawie pojawił się Adrian Ciślik i już zaraz po przerwie uciekł rywalom na lewej stronie i dograł do Kamila Sudra, który strzelił do pustej bramki. Później ten sam zawodnik otrzymał prostopadłą piłkę i był szybszy od bramkarza rywali, trącając piłkę do bramki, a następnie został staranowany przez golkipera Słowika. Sędzia bramkę uznał, a bramkarza rywali z faul ukarał żółtą kartką. Wynik remisowy ani trochę nie zadowalał podopiecznych trenera Łukasza Zająca.

Kamil Suder mógł skompletować hat-tricka po dograniu Jakuba Szlachetki, ale zbyt lekko strzelał ze skraju pola karnego. Później do głosu doszedł Adrian Ciślik i najpierw efektowną główką wykończył dośrodkowanie z lewej strony, a później po odbiorze Kamila Sudra pewnie strzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ustalając wynik zawodów na 5:3.

Orzeł Myślenice - Słowik Olkusz 5:3 (1:3)
Gołąb 23, Suder 49, 57, Ciślik 82, 86

ORZEŁ: I.Matoga - Łapa, Hankus, Kuchnia - Przęczek (67 Szlachetka), Bruzda (46 Moskal), M.Matoga (70 Siatka), Leksander (46 Ciślik), Gołąb, Suder (81 Kubic)