U19: Tygrysy rozstrzelane przez Orłów, zwycięstwo juniorów starszych!

Juniorzy starsi Orła Myślenice jak na lidera rozgrywek Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych przystało pokonali ostatni w tabeli Tiger Hearts Mogilany 7:3 (4:0). Z uwagi na obfite opady deszczu w ubiegłym tygodniu i grząskie boisko w Mogilanach, mecz przeniesiono na boisko ze sztuczną murawą w Myślenicach.

Fotorelacja z meczu - Bartek Ziółkowski FOTO

Podopieczni trenera Marka Pajki szybko wyszli na prowadzenie i to po zespołowej akcji na jeden kontakt, zapoczątkowali ją Dawid Kruczek i Michał Płatek w prawym sektorze, a w finalnej części dogranie w pole karne zgrał z pierwszej piłki Norbert Wąsowicz i Filip Kowalkowski znalazł się sam na sam z bramkarzem, pewnie trafiając do siatki. Kilka chwil później na 2:0 podwyższył Kamil Suder, który wykorzystał sytuację sam na sam po podaniu Tomasza Brózdy z głębi pola, a na 3:0 w niemal identycznych okolicznościach do siatki trafił Norbert Wąsowicz.

Tuż przed przerwą padł najpiękniejszy gol tego dnia, po rzucie rożnym wybita piłka trafiła przed pole karne, a nadbiegający Filip Kowalkowski huknął z powietrza lewą nogą i futbolówka wpadła w samo okienko bramki rywali. Aspiracje do najładniejszej bramki tego dnia zgłosił też po przerwie Tomasz Brózda, który przymierzył nad murem z rzutu wolnego, a piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do bramki. Szóstego gola zdobył natomiast Kamil Suder i wtedy w szeregach Orła nastąpiło małe rozluźnienie.

Przeprowadzone zmiany w składzie zrobiły najwyraźniej trochę zamieszania, a w przeciągu dziesięciu minut Tiger Hearts aż trzykrotnie trafili do siatki i z wyniku 6:0 zrobiło się 6:3. Nie sposób jednak nie wspomnieć o sytuacjach Michała Płatka, który tylko w końcówce meczu powinien zapisać się na liście strzelców czterokrotnie, a zrobił to zaledwie raz, gdy wykończył podanie Jakuba Szlachetki z prawego sektora. Co najważniejsze Orzeł zainkasował komplet punktów i wciąż przewodzi w ligowej tabeli.

Tiger Hearts Mogilany - Orzeł Myślenice 3:7 (0:4)
Kowalkowski 4, 40, Wąsowicz 14, Suder 21, Suder 55, T.Brózda 67, Płatek 82

ORZEŁ: Turcza - Płatek, Łapa, J.Górka (46 Przęczek) - Kruczek (56 Moskal), Różankowski (56 Biela), Kowalkowski (56 Szlachetka) - Wąsowicz (46 Gocał), Gołąb, Suder (61 Łętocha)