U19: Sparingowy remis juniorów z Orkanem Raba Wyżna

Juniorzy starsi Orła Myślenice mają za sobą pierwszy mecz kontrolny, gdyż w środę mierzyli się z Orkanem Raba Wyżna, grającym na co dzień w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Podopieczni trenera Marka Pajki fragmentami zaprezentowali się z bardzo dobrej strony i byli bliscy wygranej w tym spotkaniu, jednak w ostatniej minucie stracili bramkę i ostatecznie zremisowali 2:2 (1:1). Jeszcze w pierwszej połowie zmarnowali ponadto rzut karny.

Mecz rozgrywany na boisku z Wieliczce o nietypowej porze, bo przed południem w środę, stąd część zawodników była nieobecna, jednak kadrę meczową uzupełnili juniorzy młodsi. Orzeł niezbyt dobrze zaczął to spotkanie, bo po błędzie w rozegraniu rywale wyszli na prowadzenie wykorzystując sytuację sam na sam. Później bliscy doprowadzenia do remisu byli Błażej Braś i Antoni Matejczyk, ale nie trafiali w bramkę w dogodnych sytuacjach.

Ta sztuka udała się dopiero po ładnej akcji, gdy Jakub Moskal zagrał nad linią obrony do Wiktora Grochala, a ten przyjął piłkę na klatkę piersiową i efektownie przelobował bramakrza. Jeszcze przed przerwą rzutu karnego dla Orła nie wykorzystał Antoni Matejczyk trafiając w słupek bramki, ale na początku drugiej połowy Wiktor Grochal do zdobytego gola dorzucił asystę, gdy po zespołowej akcji wycofał spod linii końcowej do nadbiegającego Patryka Kiebuły, a ten swoją nominalnie gorszą prawą nogą huknął pod poprzeczkę, nie dając szans bramkarzowi rywali.

Gol wyrównujący padł w ostatniej akcji meczu z rzutu karnego, a w akcji poprzedzającej faul w polu karnym Orłowcy popełnili kilka błędów, których muszą się wystrzegać w meczach o stawkę. Premierowy sparing z rywalem grającym na szczeblu wojewódzkim można jednak uznać, że dobre przetarcie na początku przygotowań do wiosny.

Orkan Raba Wyżna - Orzeł Myślenice 2:2 (1:1)
Grochal 27, Kiebuła 52

ORZEŁ: Wyrostek (Kuchnia) - Jamrozik (Skoczylas), Syrek, Wójtowicz, Białoń (Jania) - Druzgała (Szczurek), Mirochna (Sobieszkoda), Moskal (Kiebuła), Grochal, Braś (Kowal) - Matejczyk