Orzeł Myślenice odebrał dotację z UMiG na rok 2020

W środę 29 stycznia burmistrz Miasta i Gminy Myślenice Jarosław Szlachetka uroczyście wręczał klubom i stowarzyszeniom z całej gminy umowy na tegoroczne dotacje w ramach konkursu na wspieranie i upowszechnianie rozwoju dzieci i młodzieży w dyscyplinach sportowych. Na spotkaniu Orła Myślenice reprezentowali wiceprezes ds. sportowych Wojciech Cichoń oraz członek zarządu Adrian Wygona.

Orzeł Myślenice na rok 2020 otrzymał dotację w wysokości 85 tys. zł, za co dziękujemy Urzędowi Miasta i Gminy Myślenice, który jest głównym sponsorem wspierającym nasz klub. W roku 2019 Orzeł otrzymał 80 tys. zł, natomiast w roku 2018 było to 90 tys. zł oraz nagroda Burmistrza Miasta i Gminy Myślenice.

Potrzeby na utrzymanie boisk treningowych oraz głównej płyty, a także zapewnienie warunków do treningów, sztabu szkoleniowego, utrzymanie budynków z zapleczem szatniowo-sanitarnym oraz transport zawodników na mecze, opłaty delegacji sędziowskich, czy też statudowe opłaty transferowe oraz zgłoszeniowe z roku na rok rosną i do odpowiedniego funkcjonowania klubu niezbędne jest wsparcie innych sponsorów. Wszystkim, dla których wsparcie naszego klubu nie jest obojętne z tego miejsca składamy serdeczne podziękowanie.

W tym roku w ramach wygranego przez nas wszystkich Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice dokończone zostanie także boisko treningowe ze sztuczną nawierzchnią. Mamy nadzieję, że jak najszybciej uda się przystąpić do realizacji tej inwestycji, co pozwoli podnieść jakoś treningów dla kilkuset zawodników, którzy trenują na co dzień w naszym klubie.

Pełna lista dotacji dla klubów z Gminy Myślenice

fot. Grzegorz Sobol