U19: Solidny występ dał zwycięstwo z Rabą!

Dwa gole zdobyte przez Sebastiana Oleska oraz konsekwentna i skuteczna gra w defensywie zapewniła bardzo ważne trzy punkty drużynie juniorów starszych w perspektywie końcówki sezonu w I lidze okręgowej. Orłowcy pokonali 2:0 (1:0) drugą w tabeli Rabę Dobczyce, choć przez ostatnie pół godziny meczu grali w dziesiątkę. Ta wygrana daje nadzieję na wskoczenie na pozycję wicelidera na koniec sezonu.

Podopieczni trenera Marka Pajki skomplikowali sobie sytuację przez porażkę z Gdovią Gdów, gdzie zaprezentowali się poniżej oczekiwań, ale ostatnie dwa mecze dają odpowiedź, że to był tylko wypadek przy pracy. Po wygranej 10:1 z Gościbią Sułkowice, tym razem Orzeł okazał się lepszy od Raby Dobczyce.

Rywale mieli swoje sytuacje, ale dobrze w bramce spisywał się Miłosz Wyrostek. Raz ponadto uratowała go poprzeczka. Natomiast Orzeł wyszedł na prowadzenie po szybkiej kontrze, gdy Kamil Depta zagrał w uliczkę do rozpędzonego Sebastiana Oleska, a ten w sytuacji sam na sam pewnie trafił do siatki. Jeszcze przed przerwą świetne okazje mieli Arkadiusz Nosal, ale jego strzał obronił bramkarz rywali, a także Kamil Depta, który z bliska huknął w poprzeczkę.

W drugiej połowie sytuację Orła skomplikowała druga żółta i w konsekwencji czerwona kartka dla Kacpra Sopiaka, przez co od 59. minuty podopieczni trenera Marka Pajki musieli radzić sobie w dziesiątkę. Rywale pomimo gry w przewadze nie mogli sforsować solidnej defensywy myślenickiego zespołu i choć kilka razy zagrażali bramce Miłosza Wyrostka, to do wyrównania nie zdołali doprowadzić. Spokojną końcówkę meczu zapewnił Orłowi Sebastian Olesek, który swój indywidualny rajd rozpoczął w środkowym kole boiska i przedryblował defensywę Raby, następnie minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki, ustalając wynik zawodów na 2:0.

Orzeł Myślenice - Raba Dobczyce 2:0 (1:0)
Olesek 21, 84

ORZEŁ: Wyrostek - Majka (69 Jamrozik), Sopiak, Moskal, Firek - Pilch, Ponomarenko, Nosal (58 Zlezarczyk), Grochal (72 Druzgała), Olesek (84 Białoń) - Depta (62 Syrek)