U19: Przełamali solidną defensywę Beskidu, ważne punkty juniorów!

Beskid Tokarnia postawił na defensywę i grę z kontry w starciu I ligi juniorów starszych z Orłem Myślenice, a taka taktyka napędziła sporo problemów drużynie prowadzonej przez trenera Marka Pajkę. Ostatecznie jednak Orłowcy zgarnęli kolejne trzy punkty, wygrywając 4:2 (2:1) i z przewagą sześciu oczek nad Rabą przewodzą w pierwszoligowej tabeli.

Orzeł tym razem wzmocniony Jakubem Moskalem i Kyrylem Kyrylovem, którzy w przeddzień meczu z Beskidem nie zagrali więcej niż połowę czasu spotkania w seniorach, a także Karolem Łabędzkim i Jakubem Fąfarą z juniorów młodszych, przystąpili do niedzielnego starcia z ofensywnym nastawieniem. Długo jednak nie udawało się przełamać szczelnej defensywy rywali, a najlepsze okazje Orłowcy mieli po dobrze bitych rzutach rożnych i strzałach głową najpierw Jakuba Opryszka, a następnie Artema Hanzhy.

Rywale również mieli swoją okazję, ale sytuację sam na sam wybronił Krzysztof Baran. Pierwszy gol zawodów padł dopiero w 30. minucie, kiedy przydażył się błąd rywalom. Piłkę na połowie rywala odebrał Patryk Leśniak i zagrał prostopadle do Artema Hanzhy, a ten wykorzystał sytuację sam na sam z bramkarzem. Stracony gol zmusił do ataku graczy Beskidu i szybko dopięli swego, gdy po niezdecydowaniu tym razem w defensywie myśleniczan doprowadzili do remisu. Jeszcze przed przerwą Orzeł po koronkowej akcji odzyskał prowadzenie. Ta akcja sprawiła, że ręce same składały się do oklasków.

Jakub Moskal po odbiorze zagrał szybko do Michała Mirochny, ten drugim kontaktem uruchomił prostopadle Kyryla Kyrylova, a dośrodkowanie ukraińskiego skrzydłowego zamknął Maciej Jamrozik przytomnym zgraniem do Artema Hanzhy - temu pozostało tylko dołożyć głowę i trafić z bliska na 2:1. Na początku drugiej połowy Orłowcy powiększyli prowadzenie, tym razem gola w sytuacji sam na sam zdobył Kyryl Kyrylov, a na kwadrans przed końcem na 4:1 podwyższył Jakub Fąfara, który po dośrodkowaniu Kyrylova i rykoszecie skutecznymi nożycami trafił pod poprzeczkę. Dla 15-letniego skrzydłowego Orła był to drugi występ w juniorach starszych i zakończył go efektownym trafieniem (debiutował przed tygodniem kilkuminutowym występem z Rabą Dobczyce). W końcówce gracze Beskidu zdobyli jeszcze drugiego gola, ustalając wynik zawodów na 4:2.

Orzeł Myślenice - Beskid Tokarnia 4:2 (2:1)
Hanzha 27, 35, Kyrylov 61, Fąfara 75

ORZEŁ: Baran (84 Dudek) - Jania, Łabędzki (59 Fąfara), Opryszek, Białoń - Moskal, Leśniak, Mirochna, Kyrylov (79 Gościniak), Jamrozik (66 Druzgała) - Hanzha