U15: Dobra defensywa trampkarzy, wywalczony remis z Puszczą!

Trampkarze Orła Myślenice w starciu z faworyzowaną Puszczą Niepołomice grali bez dwóch nominalnych środkowych obrońców, ale duet Antoni Kowalcze - Łukasz Łapa świetnie wywiązał się z zadania i powstrzymał do spółki z bramkarzem Błażejem Kurowskim, ofensywnie usposobioną drużynę "Żubrów" z Niepołomic.

Podopieczni trenera Jakuba Burtana mieli nawet szanse na zwycięstwo w tym meczu, ale zacznijmy od początku. Wynik spotkania otworzył Adrian Ciślik. Snajper Orła wykorzystał prostopadłe podanie Antoniego Kowalcze, uciękł defensywie Puszczy i w sytuacji sam na sam z bramkarzem pewnie trafił do siatki. Później Orłowcy mieli jeszcze okazje, między innymi bramkarz ubiegł Jakuba Kuchnię, a bliski bramki był też Antoni Kowalcze po dośrodkowaniu Szymka Górki-Khafagi z rzutu wolnego, czy sam Górka-Khafaga, który sprytnie zawinął z rzutu wolnego, a piłka przeleciała tuż nad poprzeczką.

Puszcza jednak częściej utrzymywała się przy piłce, ale defensywa Orła nie pozwoliła na zbyt wiele. Rywale wyrównali tuż przed przerwą, gdy wykorzystali sytuację sam na sam, ale w drugiej połowie Błażej Kurowski nie dał się już zaskoczyć, kilka razy ratując zespół przed utratą gola. Piłkę meczową w końcówce miał Jan Banowski, ale w sytuacji sam na sam z bramkarzem trafił wprost w niego. Remis w tym spotkaniu jest jednak dobrym wynikiem osiągniętym przez młodych Orłowców!

Orzeł Myślenice - Puszcza Niepołomice 1:1 (1:1)
Ciślik 22

ORZEŁ: Kurowski - Ożóg, Kowalcze, Łapa, Kania - Górka-Khafaga, Płatek, Lech, Kuchnia, Leksander - Ciślik oraz Stachnik, Banowski, Iwanicki, Sułek