U19: Porażka juniorów starszych, słaby występ w Gdowie

To nie był dobry dzień dla juniorów starszych Orła Myślenice, bo pomimo znakomitego początku spotkania wyjazdowego z Gdovią Gdów znacznie obniżyli loty i przegrali ostatecznie 3:1 (2:1). Piękną bramkę na 1:0 już na początku spotkania zdobył Marcel Zlezarczyk trafiając z woleja w przeciwległy róg po podaniu Arkadiusza Nosala.

Później Orłowcy mieli jeszcze co najmniej dwie znakomite okazje, a dwa razy świetnymi interwencjami w bramce popisywał się też Miłosz Wyrostek. Te ostrzeżenia ze strony rywali jak wskazuje końcowy wynik nie pobudziły myśleniczan do wytężonej pracy w defensywie i po indywidualnych błędach stracili dwa gole tuż przed przerwą. Defensywa myślenickiego zespołu runęła niczym domek z kart po zejściu z murawy Bartosza Bodziocha, któremu odnowiła się kontuzja łydki i to właśnie po jego zejściu Orzeł stracił dwa kuriozalne gole.

W drugiej połowie Orzeł walczył o odrobienie strat, a zdecydowanie najbliżej było, gdy Marcel Zlezarczyk minął już bramkarza i miał przed sobą pustą bramkę. Gwizdek arbitra jednak milczał, choć bramkarz chwytał za ramię skrzydłowego Orła i nie dość, że należał się rzut karny, to jeszcze czerwona kartka dla golkipera z Gdowa.

Rywale natomiast również bramce Orła zagrażali i po indywidualnej akcji podwyższyli na 3:1. Ostatecznie to takim wynikiem zakończyło się to spotkanie. Trudno nie powiedzieć, że ten mecz nie był udany dla Orła. Gdovia wygrała zasłużenie, gdyż z perspektywy całego meczu to rywale wykazali się większym zaangażowaniem. Trener Marek Pajka w tym spotkaniu nie mógł skorzystać między innymi z Sebastiana Oleska, Jakuba Bartosza, Filipa Pilcha, czy Wiktora Grochala, którzy grali poprzedniego dnia w seniorach. Kontuzja wyeliminowała też Kyryla Kyrylova. Na osobny akapit zasługuje też postawa sędziów, ale powstrzymamy się od komentarza na ten temat.

Gdovia Gdów - Orzeł Myślenice 1:3 (1:2)
Zlezarczyk

ORZEŁ: Wyrostek - Syrek (52 Druzgała), Sopiak (62 Białoń), Bodzioch (24 Wójtowicz), Firek - Nosal, Moskal, Mirochna, Zlezarczyk, Ponomarenko - Depta