U19: Pewne zwycięstwo juniorów starszych z Grębałowianką, gole debiutantów!

Wiktor Biela i wprowadzony z ławki Bartłomiej Brózda z rocznika 2008 zadebiutowali w meczu juniorów starszych z Grębałowianką Kraków i obaj wpisali się na listę strzelców. Orzeł Myślenice wygrał 6:0 (3:0), a na listę strzelców wpisali się jeszcze dwukrotnie Norbert Wąsowicz oraz po razie Jan Gocał i Dawid Kruczek.

Strzelanie w tym meczu rozpoczął Norbert Wąsowicz, który zza szesnastki huknął z całej siły, a bramkarz Grębałowianki nie zdążył ze skuteczną interwencją. Później na 2:0 podwyższył Wiktor Biela, który po dośrodkowaniu Bartłomieja Moskala przytomnie odnalazł się w polu karnym, a piłka po rykoszecie wpadła do bramki. Przed przerwą podopieczni trenera Marka Pajki strzelili jeszcze trzeciego gola, bodaj najładniejszego tego dnia - Jan Gocał miał piłkę na lewej nodze za polem karnym i efektownym rogalem umieścił ją w samym okienku bramki rywali.

W drugiej połowie Orłowcy powinni zdobyć jeszcze kilka goli, ale licznik zatrzymał się ostatecznie na trzybramkowym dorobku. Najpierw z kornera dośrodkował Michał Płatek, a kapitan Orła Dawid Kruczek z bliska wpakował piłkę do siatki, później po dośrodkowaniu Norberta Wąsowicza w szesnastce obrońcę wyprzedził Bartłomiej Brózda i strzałem głową po koźle trafił na 5:0, a wynik ustalił sam Norbert Wąsowicz, który minął dwóch rywali i huknął w sytuacji sam na sam pod poprzeczkę na 6:0. W ostatnich minutach sędzia podyktował jeszcze rzut karny dla Grębałowianki za rzekomy faul Antoniego Kowalcze, obserwatorzy zgodnie stwierdzili, że jedenastka gospodarzom się nie należała, a doświadczony sędzia główny Tomasz Kozioł zasięgnął opinii asystenta i swoją decyzję zmienił, odwołując rzut karny dla graczy Grębałowianki. Brawa zarówno dla sędziego za postawę w tej sytuacji, jak również dla obozu Grębałowianki, która potwierdzała słuszność tej decyzji.

Grębałowianka Kraków - Orzeł Myślenice 0:6 (0:3)
Wąsowicz 11, 70, Biela 31, Gocał 37, Kruczek 51, B.Brózda 78

ORZEŁ: I.Matoga (46 Turcza) - Moskal (46 Rusek), J.Górka (60 Łapa), Kowalcze, Przęczek - Gocał (68 Kubic), Płatek, Kruczek, Biela (60 Szlachetka), Wąsowicz (75 Sz.Matoga), Górka-Khafaga (46 B.Brózda)