U19: Ostre strzelanie po przerwie i wysokie zwycięstwo z Tramwajem!

Kolejka ligowa w środku tygodnia skojarzyła los juniorów starszych Orła Myślenice w rewanżowym starciu z Tramwajem Kraków. Mecz wyjazdowy miał niesamowity przebieg, gdy Orłowcy rzutem na taśmę odwrócili wówczas losy rywalizacji, wygrywając 4:3. Tym razem przebieg spotkania był znacznie inny, a Orzeł zanotował przekonujące zwycięstwo aż 8:0 (1:0).

Drużyna Orła Myślenice podeszła do tego spotkania z dobrym nastawieniem, miała nadzieję powtórzyć zwycięstwo, ale tym razem w dominującym od pierwszej minuty stylu. Mecz musiał rozpocząć się nieco później ze względu na spóźnienie drużyny przeciwnej, która przez panujące warunki na trasie, nie mogła dojechać o planowanej porze.

Gospodarze, zaczynając od środka byli świadomi, że ekipa Tramwaju będzie miała niemałe kłopoty w początkowej fazie meczu. Już w 3. minucie swoją szansę mógł wykorzystać Szymon Górka-Khafaga, lecz jego strzał wylądował w "koszyku" bramkarza, zawodnicy w biało-zielonych trykotach zepchnęli drużynę gości na własną połowę, kontrolując tempo gry, ale niestety nie obyło się bez błędów. Rywale trzy razy mogli pokonać Marcina Turczę, aczkolwiek albo strzelali nad bramką, albo prosto w golkipera.

Sytuacji było co nie miara, ale bramek wciąż brak. Bezbramkowy status przerwał niezawodny Adrian Ciślik wychodząc do prostopadłego podania od Janka Gocała, dokonał egzekucji strzelając obok bramkarza, który wyszedł na 25 metr od swojej bramki. Szczęścia próbował niejednokrotnie Tomasz Brózda, który mógł zdobyć bramkę, ale brakowało w jego uderzeniach precyzji.

Po przerwie Orły wciąż były głodne bramek. Swój powrót po niesłusznej czerwonej kartce, Norbert Wąsowicz zwieńczył bramką. Zaledwie kilka minut od rozpoczęcia drugiej połowy popularny Norbi rozwiązał worek z bramkami i gospodarze poczuli krew, a następnie swoją przewagę wykorzystali zdobywając kolejne bramki. Kolejno strzelali Szymon Górka-Khafaga dwukrotnie, Kamil Suder zza pola karnego, Bartłomiej Brózda po wyłożeniu jak na tacy przez wspomnianego Khafagę. Szymon Przęczek, uderzając z pierwszej piłki po asyście Kamila Sudra oraz na zakończenie ponownie Kamil Suder po rajdzie Norberta Wąsowicza i podaniu za linię obrońców, skończył akcję, strzelając przy słupku.

Orzeł Myślenice - Tramwaj Kraków 8:0 (1:0)
Ciślik 12, Wąsowicz 47, Górka-Khafaga 49, 56, Suder 63, 89, B.Brózda 75, Przęczek 88

ORZEŁ: Turcza - Rusek (65 Przęczek), J.Górka, Kowalcze (55 Bruzda) - T.Brózda (55 B.Brózda), Kruczek (70 Ślósarz), Różankowski, Gocał - Górka-Khafaga (81 Hankus), Wąsowicz, Ciślik (55 Suder)