U19: Orzeł Myślenice brązowym medalistą Halowych Mistrzostw Podokręgu Myślenice

Z dobrej strony zaprezentowali się podopieczni trenera Marka Pajki w finałowej części Halowych Mistrzostw Podokręgu Myślenice w kategorii juniorów starszych, plasując się ostatecznie na najniższym stopniu podium. W drodze do trzeciego miejsca zawodnicy Orła Myślenice trafili do bardzo trudnej grupy i tym bardziej ostateczny wynik jest bardzo zadowalający.

Co ciekawe przed rokiem drużyna juniorów starszych Orła Myślenice zdobyła w tym turnieju drugie miejsce, przegrywając finał w rzutach karnych. Wówczas najlepszym zawodnikiem wybrano Ołeksandra Jacenko z Orła, a w tym roku statuetka dla MVP turnieju również trafiła w ręce gracza naszego klubu, bowiem został nim kapitan drużyny Łukasz Serafin.

W pierwszej grupie finałowej mierzyły się Orzeł Myślenice, Dalin Myślenice, Górnik Wieliczka oraz LKS Rudnik. Natomiast w drugiej rywalami Pcimianki Pcim był Staw Polanka, Rokita Kornatka oraz Grodzisko Raciechowice. Już na początek zmagań kibice mogli obejrzeć prawdopodobnie najbardziej zacięty i chyba najciekawszy mecz całego turnieju.

Spotkanie Orła Myślenice z Dalinem Myślenice jak na derby przystało rozgrywane było na bardzo wysokich obrotach, a obie drużyny zacięcie walczyły o przechylenie szali na swoją korzyść. Oddanie inicjatywy rywalom i nastawienie na kontrataki okazało się skutecznym pomysłem na grę podopiecznych trenera Marka Pajki. To Orłowcy wygrali bowiem to spotkanie 1:0. Gol nie padł jednak z kontry, a z rzutu wolnego strzelonego przez Kamila Topę. Niemniej jednak Orzeł miał jeszcze dwie dogodne okazje po kontratakach. Obie niewykorzystane, jedna przez Kubę Bartosza, a druga to okazja Denisa Babycza. Dalin również miał swoje szanse, ale dwa razy świetnie interweniował Davlat Kurmazenko, a w ostatnich sekundach strzał z rzutu wolnego na swoją twarz ofiarnie przyjął Łukasz Serafin ratując niejako wygraną Orła.

W drugim spotkaniu z kolejnym faworytem do zwycięstwa w tym turnieju - Górnikiem Wieliczka, Orłowcy chcieli zagrać podobnie jak w derbowej potyczce z Dalinem. Optyka musiała się jednak zmienić, gdyż już w pierwszej minucie myśleniczanom przydarzył się błąd, który Górnik skrzętnie wykorzystał i wyszedł na prowadzenie. Kto wie jak ostatecznie skończyłyby się zawody, gdyby nie świetnie interwencje bramkarza Górnika po strzałach Antoniego Matejczyka, Denisa Babycza, czy próbie Kuby Płoszaja. Górnik w końcówce wyszedł na dwubramkowe prowadzenie, a Orzeł zaryzykował wycofując bramkarza. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 3:1, a gola dla Orła strzelił Kuba Bartosz z rzutu karnego.

Ostatnie spotkanie grupowe myśleniczanie zagrali na większym luzie i trzeba przyznać, że koncertowo. Szybkie gole Jakuba Płoszaja i Antoniego Matejczyka po zespołowych akcjach dały dwubramkowe prowadzenie. Później indywidualną akcję znakomicie wykończył Łukasz Serafin, a na 4:0 z bliska podwyższył Denis Babycz. W końcówce po ręce w polu karnym Rudnik zdobył bramkę honorową z rzutu karnego. 

Ostatecznie Orzeł zagrał więc w meczu o trzecie miejsce, gdzie zmierzył się ze Stawem Polanka. Mecz był bardzo wyrównany i obfitował w dramaturgię, a najlepsze okazje ze strony Orła miał Arkadiusz Nosal, który dwa razy finalizował zespołowe akcje, ale piłka po jego strzale mijała bramkę. Mecz zakończył się bezbramkowym remisem i sędziowie zarządzili serię rzutów karnych. Jak się okazało potrzeba było aż sześciu serii, by wyłonić zwycięzcę meczu, którym został Orzeł Myślenice.

Wcześniej w spotkaniu o piąte miejsce Dalin Myślenice pokonał Grodzisko Raciechowice, a w finale Górnik Wieliczka prowadził już 3:0 z Pcimianką Pcim i ostatecznie sięgnął po końcowy triumf wygrywając 3:2. Tak jak wcześniej informowaliśmy najlepszym piłkarzem turnieju został Łukasz Serafin z Orła, a statuetki dla najlepszego strzelca i bramkarza trafiły kolejno do Waldemara Luberdy (Pcimianka Pcim, 6 goli) oraz Huberta Świerczyńskiego (Górnik Wieliczka). Orzeł Myślenice otrzymał również puchar dla najlepszej drużyny w kategorii juniorów starszych zrzeszonej w związku Ludowych Zespołów Sportowych.

Nagrody wręczali: prezes PPN Myślenice Stefan Socha, wiceprezsi Czesław Ulman i Zbigniew Lijewski i przewodniczący Komisji Gier Franciszek Sroka.

ORZEŁ: Davlat Kurmazenko, Michał Szafrański - Łukasz Serafin, Arkadiusz Nosal, Jakub Bartosz, Jakub Płoszaj, Denis Babycz, Antoni Matejczyk, Kamil Topa oraz nieobecni na finałowej części turnieju Piotr Sraga, Karol Fąfara, Bartłomiej Mróz, Daniel Jania, Łukasz Święch. Trener Marek Pajka, kierownik Arkadiusz Majda.

Orzeł Myślenice - Dalin Myślenice 1:0 (Kamil Topa)
Orzeł Myślenice - Górnik Wieliczka 1:3 (Jakub Bartosz)
Orzeł Myślenice - LKS Rudnik 4:1 (Jakub Płoszaj, Antoni Matejczyk, Łukasz Serafin, Denis Babycz)

Mecz o 3. miejsce: Orzeł Myślenice - Staw Polanka 0:0 rz.k 5:4 

Seria rzutów karnych w meczu o trzecie miejsce:

Na zdjęciu u góry od lewej: Stefan Socha (prezes PPN Myślenice), Kamil Topa, Jakub Bartosz, Denis Babycz, Davlat Kurmazenko, Czesław Ulman (wiceprezes PPN Myślenice), Franciszek Sroka (Przewodniczący Wydziału Gier PPN Myślenice, Marek Pajka (trener Orła). Dolny rząd od lewej: Jakub Płoszaj, Łukasz Serafin, Arkadiusz Nosal

Nieobecni na zdjęciu Antoni Matejczyk i Michał Szafrański, który też uczestniczyli w fazie finałowej i przyczynili się do końcowego wyniku.