Obozowo i integracyjnie - pracowity weekend Orłowców

Pracowity weekend, ale też z dużą dawką integracji mają za sobą zawodnicy pierwszej drużyny Orła Myślenice. W tym roku obóz miał trochę inny charakter, zaczął się bowiem w piątek w schronisku na Kudłaczach, zejście w sobotę, strzelnica i sparing w Myślenicach, by zakończyć go integracją w zajeździe Gościniec Tenczyn na kręglach, czy bilardzie. 

Sobotni sparing z A-klasową Rokitą Kornatka Orłowcy przegrali, ale choć jak najbardziej porażki mogli uniknąć, to trudno mówić o przypadku. Rywale pokazali dojrzały i zorganizowany futbol, wykorzystując błędy myśleniczan. Po pierwszej połowie było 1:1. Najpierw Michał Górka przelobował bramkarza w sytuacji sam na sam po dobrym prostopadłym podaniu Tomasza Sabały. Rokita wyrównała przed przerwą po szybkiej kontrze, a już w drugiej połowie w podobnych okolicznościach strzeliła na 2:1.

Do remisu doprowadził jednak Krzysztof Pyzio mocnym strzałem pod poprzeczkę z siedmiu metrów. Rokita ostatecznie przechyliła szalę na swoją korzyść, wykorzystując kolejny szybki kontratak. Drużyna z Kornatki dzięki dobrej organizacji w grze defensywnej i bardzo groźnych kontrach wygrała z Orłem, któremu w wielu przypadkach zabrakło skuteczności i dojrzałości. 

Skład w meczu z Rokitą: Obłaza (Majda)- Lesiński, Mistarz (Mateusz Pajka), Serafin, Wyroba, Leśniak, M.Sabała T.Sabała, Pyzio (Żądło), Kasperek, Górka. Kilku zawodników było z różnych przyczyn nieobecnych lub urazy nie pozwoliły na występ w tym spotkaniu.

Tak jak wspominaliśmy z piątku na sobotę Orłowcy przebywali w schronisku na Kudłaczach. Tam rozpalili ognisko, a w sobotę rano odbyli bieg tlenowy na Suchą Polanę. Następnie udali się na myślenicką strzelnicę, gdzie odbyła się wewnątrz drużynowa rywalizacja strzelecka.

Zwycięzcą po dwóch seriach strzałów z pozycji leżącej z 50 metrów do celu został Wojciech Żądło tuż przed Kamilem Lesińskim i Mateuszem Mistarzem. Wieczorem po sparingu gracze Orła pojechali do zajazdu Gościniec Tenczyn i po obiadokolacji rywalizowali pomiędzy sobą w kręgle, czy bilarda. W kręglach najlepsi byli Kamil Ostrowski, Michał Górka i Mikołaj Wyroba, natomiast w bilardzie równych sobie nie mieli Mariusz Kasperek i Adrian Kasprzyk

Ten przerywnik w przygotowaniach do sezonu ma na celu scementowanie drużyny i mamy nadzieję, że pomoże w zbudowaniu odpowiedniej formy na rozgrywki ligowe.