U19: Nieskuteczny Orzeł bez punktów w starciu z Wolanią

Orzeł Myślenice nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o utrzymanie w Małopolskiej Lidze Juniorów, jednak podopiecznym trenera Marka Pajki w ostatnich meczach ewidetnie los nie sprzyjał. Niedzielny mecz z Wolanią Wola Rzędzińska zaczęli z animuszem, stworzyli trzy świetne okazje, a gola zdobyli rywale. Pogoń za odrobieniem strat okazała się bezskuteczna i choć ambicji i charakteru nie można juniorom Orła odmówić, to zabrakło zdecydowanie skuteczności!

Najpierw Błażej Braś w dogodnej sytuacji strzelił obok bramki, później Michał Mirochna celował w okienko z rzutu wolnego, ale trafił w słupek. Wreszcie strzał Brasia dobijał Zygi Dziadkowiec, ale również w słupek. Kotłowało się również znów po rzutach rożnych, ale skuteczność zawodziła. Tej nie brakowało Wolani, bo wyszła na prowadzenie w 30. minucie po znakomitym strzale z dystansu w okienko.

Trzeba jednak przyznać, że gracze z Woli Rzędzińskiej byli groźni w ofensywie i dobre zawody w bramce Orła rozgrywał Dawid Wójcik. Bramkarz biało-zielonych w drugiej połowie w świetnym stylu obronił rzut karny, sytuację sam na sam oraz dwa strzały z bliska. Skapitulował jednak po kolejnym efektownym strzale z dystansu i było 2:0 dla Wolani. Na domiar złego wcześniej milimetrów zabrakło Dawidowi Kruczkowi, który strzałem z 20 metrów ostemplował poprzeczkę, a jeszcze z drugą żółtą kartką z boiska wyleciał Bartłomiej Gromala.

Pomimo tylu strat podopieczni trenera Marka Pajki zaciekle walczyli o odwrócenie losów spotkania i po dośrodkowaniu Jakuba Opryszka z rzutu wolnego do siatki trafił Karol Łabędzki. Czas uciekał i choć Orzeł prostymi środkami próbował zaskoczyć defensywę Wolani, to wynik nie uległ już zmianie i Orłowcy przegrali 1:2.

Orzeł Myślenice - Wolania Wola Rzędzińska 1:2 (0:1)
Łabędzki 83

ORZEŁ: Wójcik - Łabędzki, Orzechowski, Skoczylas (35 Opryszek) - Fąfara (82 Lech), Mirochna (82 Kiebuła), Szczurek (56 Fijał), Kruczek - Braś, Gromala, Dziadkowiec (63 Pitak)