U19: Miłe złego początki, stałe fragmenty bolączką również juniorów!

W niedzielnym meczu Małopolskiej Ligi Juniorów pomiędzy Orłem Myślenice a Pcimianką Pcim wszystkie cztery gole były efektem stałych fragmentów gry lub ich następstwem. Orłowcy prowadzili 1:0, po golu zdobytym w pierwszej minucie, jednak później dwa dośrodkowania z rzutów wolnych dały prowadzenie Pcimiance, która wygraną przypieczętowała już w doliczonym czasie meczu, kiedy w ostatniej akcji Orłowcy zaryzykowali i nadziali się na kontrę, gdy w polu karnym Pcimianki znaleźli się całą drużyną łącznie z bramkarzem.

Mecz świetnie się zaczął, z rzutu wolnego strzelał Michał Mirochna, a do odbitej piłki dopadł Jakub Opryszek i strzelił na 1:0. Kilkanaście minut później Pcimianka wyrównała, gdy po dośrodkowaniu z rzutu wolnego efektowną główką jeden z rywali pokonał Kacpra Kozaczyka, a kilka chwil później w podobnych okolicznościach defensywa Orła zgubiła krycie i przyjezdni wyszli na prowadzenie.

W pierwszej połowie po stronie Orła dwa razy świetnie prawym skrzydłem przedarł się Błażej Braś, jednak nie zdołał wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarzem Pcimianki. Szkoda, bo były to stuprocentowe okazje. W drugiej odsłonie mecz się zaostrzył, a najlepszym dowodem tego jest fakt, że kilku zawodników musiało opuścić murawę z kontuzjami. Trudno było doszukać się jakichkolwiek sytuacji podbramkowych po obydwóch stronach, Orłowcy choć dążyli do wyrównania, to nie mogli się przebić przez defensywę Pcimianki. W czwartej minucie doliczonego czasu gry Orłowcy mieli rzut wolny w pobliżu pola karnego rywali, zaryzykowali meldując się w szesnastce rywali całym zespołem, dążąc do gola wyrównującego, jednak nadziali się na kontrę i ostatecznie do pcimianie wygrali 3:1.

Orzeł Myślenice - Pcimianka Pcim 1:3 (1:2)
Opryszek 1'

ORZEŁ: Kozaczyk - Irzyk, Orzechowski, Opryszek - Fąfara, Leśniak (57 Niżnik, 65 Klęp), Mirochna, Skoczylas (46 Łabędzki) - Braś, Dziadkowiec (57 Pitak), Szczurek (46 Kruczek)