U19: Juniorzy starsi w wiosennej przedpremierze rozgromili Skalnik

Terminarzowe zawirowania spowodowały, że wiosenną premierę w I lidze juniorów starszych zawodnicy Orła Myślenice rozegrają 9 maja, a w pierwszoligowym przetarciu zmierzyli się w II lidze juniorów ze Skalnikiem Trzemeśnia. Podopieczni trenera Marka Pajki wygrali 11:1 (5:1).

Wynik spotkania otworzył już w pierwszych minutach Patryk Jania, który efektowną główką wykończył dośrodkowanie Kyryla Kyrylova z kornera. Później do siatki trafiali jeszcze Maciej Jamrozik i Kamil Depta i szybko zrobiło się 3:0. Na 4:0 podwyższył Mateusz Wójtowicz, wykazując się sprytem po dośrodkowaniu z rzutu wolnego, a jeszcze przed przerwą obie drużyny dorzuciły po jeszcze jednym golu.

W drugiej połowie najpierw Maciej Jamrozik skompletował hat-tricka w sytuacji sam na sam, a później Orłowcy seryjnie marnowali dogodne okazje. Z bliska strzelali niecelnie Błażej Braś i Jakub Moskal, w poprzeczkę z karnego trafił Patryk Leśniak, a w słupek Wojciech Lech. Instynktem strzeleckim błysnął natomiast wprowadzony z ławki Szymon Motyka, który najpierw mocnym strzałem wykończył podanie Jakuba Moskala, a później strzelił nad murem z rzutu wolnego. W końcówce do siatki trafił jeszcze Patryk Kiebuła, który technicznie zawinął w długi róg po indywidualnej akcji, a wynik ustalił Maciej Jamrozik zdobywając swojego czwartego gola w tym meczu.

Orzeł Myślenice – Skalnik Trzemeśnia 11:1 (5:1)
Jania, Depta 2, Jamrozik 4, Wójtowicz Motyka 2, Kiebuła

ORZEŁ: Wyrostek (46 Dudek) – Skoczylas (60 Lech), Wójtowicz (46 Irzyk), Opryszek, Jania – Jamrozik, Leśniak, Kiebuła, Depta (60 Motyka), Białoń (46 Braś) – Kyrylov (46 Moskal)