U19: Juniorzy starsi mistrzem jesieni w I lidze okręgowej!

Zwycięstwo 4:0 z Jordanem Zakliczyn przypieczętowało udaną rundę jesienną w wykonaniu zawodników juniorów starszych Orła Myślenice w I lidze okręgowej. Drużyna prowadzona przez trenera Marka Pajkę plasuje się na półmetku rozgrywek na pozycji lidera z kompletem zwycięstw i ośmio punktową przewagą nad wiceliderem.

Ostatni mecz rundy jesiennej z Jordanem Orłowcy świetnie rozpoczęli, bo już w 4. minucie z asysty Patryka Leśniaka skorzystał Kyryl Kyrylov, a pięć minut później podwyższył na 2:0, wykorzystując drugą sytuację sam na sam z bramkarzem. Jeszcze przed przerwą zespołową akcję i rajd prawym skrzydłem Macieja Jamrozika mocnym strzałem wykończył Antoni Matejczyk, a tuż po przerwie wynik ustalił Błażej Braś, który wykorzystał prostopadłe podanie Barłomieja Gromali. Orzeł miał jeszcze kilka sytuacji do podwyższenia wyniku, ale ostatecznie zakończył mecz, wygrywając 4:0 i pieczętując tym samym udaną rundę jesienną.

Jordan Zakliczyn - Orzeł Myślenice 0:4 (0:3)
Kyrylov 4, 9, Matejczyk 35, Braś 53

ORZEŁ: Baran (46 Dudek) - Jamrozik, Opryszek, Skoczylas (56 Wójtowicz), Białoń (64 Niżnik) - Mirochna (46 Hanzha), Leśniak, Gromala, Kyrylov (64 Fąfara), Druzgała (56 Kiebuła) - Matejczyk (46 Braś)

- Nie możemy popadać w huraoptymizm i spoczywać na laurach, bo przed nami jeszcze runda rewanżowa i w przypadku zajęcia pierwszego miejsca w I lidze także baraż z mistrzem I ligi krakowsko-olkuskiej. Droga do awansu na szczebel wojewódzki nie jest więc łatwa. Cieszę się jednak, że mimo wielu przeciwności jakie stwarza sytuacja pandemiczna zachowaliśmy zimną krew do końca rozgrywek i dzięki świetnej współpracy z trenerami seniorów oraz juniorów młodszych nasz zespół w każdym meczu dysponował mocnym składem i każdy mecz wygrał. Co ciekawe tylko w dwóch meczach traciliśmy gole - z Beskidem Tokarnia 4:2 i Rabą Dobczyce 3:2 - a zwłaszcza ten drugi przysporzył nam sporo kłopotów, bo dwa razy w nim przegrywaliśmy, ale charakter drużyny w drugiej połowie pozwolił nie tylko na odrobienie strat, ale  też bardzo ważne zwycięstwo. W okresie zimowym planujemy mecze sparingowe z rywalami ze szczebla wojewódzkiego, które mam nadzieję pozwolą na dalszy rozwój naszych wychowanków, z których wielu stanowi już o sile drużyny seniorskiej Orła Myślenice - mówi Marek Pajka, trener juniorów starszych Orła Myślenice.

Orzeł Myślenice w rundzie jesiennej w I lidze okręgowej miał zaplanowanych osiem spotkań, w których osiem zakończyło się wygranymi drużyny prowadzonej przez trenera Marka Pajkę. Niestety dwóch przeciwników oddało swoje mecze walkowerami 3:0 - Nadwiślanka Nowe Brzesko oraz Błyskawica Wyciąże, natomiast w pozostałych Orłowcy wychodzili zwycięsko na boisku - z Gościbią Sułkowice 5:0, z Gdovią Gdów 11:0, z Tempem Rzeszotary 5:0, z Rabą Dobczyce 3:2, z Beskidem Tokarnia 4:2 oraz z Jordanem Zakliczyn 4:0.

Łącznie w rundzie jesiennej w barwach juniorów starszych Orła Myślenice zagrało aż 29 różnych zawodników, nie wliczając w nich na przykład Wiktora Syrka, czy Piotra Galasa, których z gry wykluczyły kontuzje. Najwięcej minut rozegrali Jakub Opryszek (506 minut), Patryk Leśniak (495 minut) oraz Michał Mirochna (420 minut). Co ciekawe spośród wszystkich 29 zawodników aż dziesięciu regularnie trenowało i występowało w drużynie seniorów Orła.

Najwięcej goli w rundzie jesiennej zdobył Artem Hanzha, który trafiał do siatki aż ośmiokrotnie w pięciu rozegranych meczach. Siedem goli zdobył Kyryl Kyrylov, który na boisku meldował się zaledwie czterokrotnie, a sześć goli w pięciu występach zdobył Błażej Braś z juniorów młodszych. Na 38-bramkowy dorobek juniorów starszych w tej rundzie zapracowali też Michał Mirochna, Kamil Depta, Antoni Matejczyk, Jakub Fąfara i Bartłomiej Gromala.

Jednym z kluczowych zawodników Orła w tej rundzie był na pewno Patryk Leśniak. Rozgrywający Orła asystował aż przy ośmiu golach zdobytych przez zespół juniorów starszych. Po trzy asysty notowali też Błażej Braś, Kamil Depta, Kyryl Kyrylov i Bartłomiej Gromala. Po dwa kluczowe dogrania były autorstwem Macieja Jamrozika i Eryka Druzgały.

Słowa uznania należą się też trójce Patryk Jania, Przemysław Białoń i Oliwier Skoczylas za niemal stuprocentową frekwencję na treningach!