U19: Juniorzy starsi ładują akumulatory

Drużyna juniorów starszych Orła Myślenice przygotowuje się do nowego sezonu pod wodzą trenera Dawida Sudra. Za sobą ma już łącznie pięć meczów kontrolnych, z których dwa rozegrała na obozie na Węgrzech, natomiast trzy pozostałe z lokalnymi rywalami.

Warto nadmienić, że kilku zawodników z roczników 2001 oraz 2002 regularnie występuje także w meczach pierwszej drużyny - chodzi między innymi o Filipa Pilcha, Antoniego Matejczyka, Wiktora Grochala, Kacpra Firka, Sebastiana Oleska, Kamila Deptę, Kyryla Kyrylova, Jakuba Moskala, czy Michała Mirochnę. Na treningi z seniorami zapraszani są także czasami inni zawodnicy z zespołów juniorskich.

Rozgrywki ligowe Orłowcy rozpoczną meczem z Czarnymi Staniątki we wtorek 27 sierpnia o 18:00 na własnym obiekcie. Na razie w ramach przygotowań w żadnym meczu nie zagrali z różnych przyczyn w optymalnym składzie, gdyż niektórzy zawodnicy występowali w seniorach, a innym mecze kolidowały z pracą lub wakacjami. Na Węgrzech juniorzy Orła mierzyli się z drużynami seniorów Csopak SC i juniorami Balatonfured USC, ale o tych meczach wspominaliśmy już w relacji z obozu.

Później zagrali z rówieśnikami z Pogoni Kraków i z pewnością to nie był udany występ, bo Orłowcy ulegli rywalom, a bramki dla myśleniczan zdobywali Jakub Firek oraz Grzegorz Kowal z juniorów młodszych. Kolejnym sparingowym rywalem podopiecznych trenera Dawida Sudra był Dalin Myślenice. W tym spotkaniu na bramkę Antoniego Matejczyka rywale odpowiedzieli dwoma trafieniami i wygrali 2:1. W piątym meczu kontrolnym Orzeł grał z Górnikiem Wieliczka, ale tutaj również w okrojonym składzie i to wieliczanie wygrali 3:2. Bramki zdobywali Mateusz Wójtowicz oraz Antoni Matejczyk.

Orzeł Myślenice
- : -
Czarni Staniątki
Clavia Świątniki Górne
- : -
Orzeł Myślenice
Orzeł Myślenice
- : -
Błyskawica Wyciąże
Zieloni Niegowić
- : -
Orzeł Myślenice
Orzeł Myślenice
- : -
Tempo Rzeszotary
Raba Dobczyce
- : -
Orzeł Myślenice
Orzeł Myślenice
- : -
Beskid Tokarnia
Orzeł Myślenice
- : -
Gościbia Sułkowice
Gdovia Gdów
- : -
Orzeł Myślenice