U19: Grębałowianka odprawiona, dobry mecz Szymona Górki-Khafagi

Podopieczni trenera Marka Pajki w kolejnym meczu Makroregionalnej Ligi Juniorów Starszych pewnie pokonali Grębałowiankę Kraków, a prym w tym meczu wiódł Szymon Górka-Khafaga, który strzelił dwa gole, zaliczył asystę i wypracował rzut karny dla Myśleniczan. Orłowcy wygrali 4:1 (1:0).

Już w pierwszych minutach gracze Orła zmarnowali kilka świetnych szans, ale też stosunkowo szybko otworzyli wynik zawodów, gdy z asysty Bartłomieja Brózdy skorzystał Szymon Górka-Khafaga i pewnie trafił do siatki. Ten duet powinien prowadzenie podwyższyć, ale obaj zmarnowali po jednej stuprocentowej sytuacji. Szansę z rzutu karnego miał też Michał Płatek, ale nie trafił w bramkę z jedenastu metrów. Wcześniej faulowany w obrębie szesnastki był Szymon Górka-Khafaga.

Choć przed przerwą Orłowcy grali dość zachowawczo, to dobrze weszli w drugą połowę. Najpierw znakomite podanie z głębi pola Jana Gocała wykorzystał Bartłomiej Brózda, pewnie kierując piłkę do siatki w sytuacji sam na sam. Później akcję Adriana Ciślika wykończył Szymon Górka-Khafaga, trafiając z najbliższej odległości na 3:0, a choć rywale zdobyli gola honorowego, to wynik ustalił Adrian Ciślik efektowną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Snajper Orła strzelił jeszcze jednego gola głową, ale sędzia uniósł chorągiewkę i to trafienie nie zostało uznane.

Orzeł Myślenice - Grębałowianka Kraków 4:1 (1:0)
Górka-Khafaga 10, 60, B.Brózda 55, Ciślik 77

ORZEŁ: Turcza - Żaba (73 M.Matoga), Łapa, Górka - Kruczek, Różankowski (60 Kowalkowski), Płatek (65 Siatka), Kowalcze (46 Ciślik) - Górka-Khafaga, Gocał, Brózda (79 Łętocha)