U19: Dwucyfrowe zwycięstwo juniorów starszych na inaugurację 1 ligi! (wideo)

Orzeł Myślenice wystartował jako beniaminek w rozgrywkach I ligi juniorów starszych i to od razu z wysokiego C. Podopieczni trenera Marka Pajki w swoim pierwszym meczu wygrali na wyjeździe aż 10:0 (8:0) z Contrą Sułków. Aż pięć goli zdobył w swoim ligowym debiucie Daniel Jania, dwie Łukasz Święch i po jednej Michał Socha, Arkadiusz Nosal i Łukasz Serafin.

Orłowcy świetnie zaczęli te zawody, bowiem w przeciągu dziesięciu minut zdobyli aż cztery gole. Najpierw z asysty Jakuba Bartosza skorzystał Łukasz Święch i trafił w sytuacji sam na sam, a następnie jedną z najładniejszych spośród dziesięciu bramek w tym meczu zdobył Michał Socha, który posłał piłkę w okienko bramki po dośrodkowaniu Łukasza Święcha.

Swoje show rozpoczął następnie Daniel Jania, który jeszcze w pierwszej połowie zdobył cztery gole, zachowując spokój w polu karnym. Asystowali dwukrotnie Jakub Bartosz, raz Piotr Sraga, a raz Michał Socha. Swojego drugiego gola jeszcze przed przerwą dorzucił także Łukasz Święch po podaniu Daniela Jani, a w międzyczasie ładnym strzałem głową dośrodkowanie z kornera zamknął Łukasz Serafin.

Przewaga Orła była miażdżąca i już do przerwy prowadzili 8:0. W drugiej połowie na murawie pojawiło się sześciu zawodników z juniorów młodszych, a pomimo znacznej przewagi Orłowcy nie zagrali już tak skutecznie. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 10:0, a gole zdobyli jeszcze wracający do pełni sił po operacji Arkadiusz Nosal oraz Daniel Jania, który zdobył w sumie w tym meczu pięć goli.

Contra Sułków - Orzeł Myślenice 0:10 (0:8)
Święch 2, 28, Socha 5, Jania 8, 20, 33, 42, 78, Serafin 12, Nosal 72

ORZEŁ: Kurmazenko (46 Baran) - Nosal, Serafin, Pasternak (46 Syrek), Hodurek (46 Białoń) - Bartosz (46 Druzgała), Sraga, Mróz (46 Balinka), Socha (46 Maślerz), Święch - Jania