U19: Dwa błyskawiczne gole zadecydowały o wygranej z Sygneczowem

Świetny początek spotkania z Sygneczowem w wykonaniu juniorów starszych Orła Myślenice i dwa błyskawicznie strzelone gole spowodowały, że podopieczni trenera Marka Pajki w kolejnych minutach nieco opuścili z tonu. To jednak wystarczyło do zgarnięcia kolejnych trzech punktów i wygranej 2:0.

Wynik spotkania ustalony został już w ósmej minucie, gdy mocnym strzałem głową Daniel Jania podwyższył na 2:0, wykorzystując równie dobre dośrodkowanie Piotra Sragi z rzutu rożnego. Wcześniej wynik otworzył Arkadiusz Nosal, który po przyjęciu huknął jak z armaty w długi róg i nie dał szans bramkarzowi Sygneczowa.

Na osobny akapit w dzisiejszej relacji zasługuje niechlubna skuteczność, bowiem Orłowcy zmarnowali kilka naprawdę świetnych okazji do podwyższenia rozmiarów zwycięstwa. Rywale w pierwszej połowie bramce Orła nie zagrażali, a w końcówce pierwszej połowy miało miejsce starcie Davlata Kurmazenki z jednym z rywali i spóźniony golkiper Orła zderzył się z przeciwnikiem, po czym z urazem ręki musiał opuścić murawę.

Wyliczając niewykorzystane okazje do podwyższenia prowadzenia trzeba wymienić przynajmniej trzy Eryka Druzgały, czy też obronione przez bramkarza próby Daniela Jani i Piotra Sragi. Raz Sygneczowian uratowała ponadto poprzeczka. W drugiej połowie z uwagi na nieobecność drugiego bramkarza między słupkami Orła z konieczności stał Bartłomiej Pasternak, ale gracze rywali oddali tylko jeden groźny strzał w światło bramki, przy którym musiał interweniować. Spisał się jednak bez zarzutu po strzale głową napastnika Sygneczowa.

Orzeł Myślenice - UKS Sygneczów 2:0 (2:0)
Nosal 4, Jania 8

ORZEŁ: Kurmazenko (46 Serafin) - Majka (73 Balinka), Pasternak, Hodurek, Białoń - Sraga, Nosal, Juszczak, Zlezarczyk (76 Matoga), Druzgała - Jania