U19: Bartek Tylek show, deszczowa wygrana na Tramwaju!

Juniorzy starsi choć do przerwy przegrywali 2:1, to w drugiej połowie klasyczny hat-trick Bartłomieja Tylka odwrócił losy rywalizacji. Orzeł wygrał ostatecznie z Tramwajem Kraków 2:5.

Podopieczni trenera Marka Pajki szybko wyszli na prowadzenie po plasowanym strzale Miłosza Ruska w 5. minucie. Przed przerwą jednak to miejscowi wykorzystali swoje sytuacje i prowadzili 2:1. Najpierw zdobyli gola po krótkim rozegraniu rzutu rożnego i gapiostwie w polu karnym defensywy Orła, a później po stracie przed polem karnym i efektownym strzale w okienko bramki Marcina Turczy. Przed przerwą Tramwaj miał jeszcze dwie okazje, najpierw świetnie interweniował Marcin Turcza, a później piłka ostemplowała poprzeczkę po strzale z rzutu wolnego.

Remis powinien być w sytuacji, gdy Orłowcy z kilku metrów parę razy dobijali strzał, ale piłki w siatce nie udało się umieścić ani Jakubowi Górce, ani Szymonowi Przęczkowi, ani też Miłoszowi Ruskowi i pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem gospodarzy.

Druga połowa to już tytułowy show Bartka Tylka, który do klasycznego hat-tricka dorzucił asystę. Najpierw wykorzystał rzut karny wywalczony przez Michała Płatka, potem strzelił w sytuacji sam na sam z bramkarzem po świetnym dograniu Michała Płatka, a trzeci gol to kapitalny wolej lewą nogą po dograniu Kamila Sudra. Ostatni gol to kolejna ofensywna akcja Michała Płatka, a Bartek Tylek wyłożył piłkę Kamilowi Sudrowi, któremu pozostało skierować piłkę do pustej bramki na 2:5!

Podopieczni trenera Marka Pajki w drugiej połowie już znacznie przeważali, a w kategorii stuprocentowych okazji trzeba wymienić między innymi strzał Szymona Górki-Khafagi, który zbyt lekko strzelał do pustej już bramki, a dorobek bramkowy powinni powiększyć też Miłosz Rusek i Kamil Suder, jednak pudłowali w dogodnych okazjach.

Tramwaj Kraków - Orzeł Myślenice 2:5 (2:1)
Rusek 5, B.Tylek 49 (k), 53, 64, Suder 75

ORZEŁ: Turcza - Żarski (46 Hankus), Górka, Kowalcze - Przęczek (77 Lech), Stojak (46 Płatek), Rusek, B.Tylek (77 Sz.Matoga) - Gacek (46 Hajdus), Górka-Khafaga (66 Ł.Tylek), Suder