U17: Koncertowa pierwsza połowa, juniorzy młodsi z wicemistrzostwem!

Niezależnie od wyniku sobotniego meczu z ostatnim w tabeli Wichrem Stróża, juniorzy młodsi Orła Myślenice dzięki wygranej z rówieśnikami z Górnika Wieliczka zapewnili sobie drugie miejsce w tabeli I ligi okręgowej. Rozgrywki wygrali gracze Puszczy Niepołomice, którzy zagrają baraż o awans do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych.

Fotogaleria z meczu - Bartek Ziółkowski FOTO

Środowy mecz ligowy był dla podopiecznych trenera Dawida Sudra z gatunku tych jak mawiają Anglicy "must-win", jeśli chcieli myśleć o drugim miejscu na koniec tegorocznych rozgrywek. Orłowcy bardzo dobrze weszli w mecz i w pierwszej połowie zdecydowanie przeważali. Choć Górnik groźnie kontrował, to myśleniczanie prowadzili do przerwy 3:0, a sytuacje sam na sam z bramkarzem dwukrotnie wykorzystał Kyryl Kyrylov i raz Kamil Depta.

W drugiej połowie stan rywalizacji się nieco wyrównał, ale Orzeł znów odskoczył. Tym razem po zamieszaniu w polu karnym najsprytniejszy był Szymon Gościniak i trafił na 4:0. Górnik honorowego gola zdobył po strzale zza pola karnego. Końcówka spotkania to przewaga rywali z Solnego Miasta, jednak Orłowcy dzięki skuteczności w defensywie dowieźli korzystny rezultat do końcowego gwizdka i zanotowali zasłużone zwycięstwo.

Orzeł Myślenice - Górnik Wieliczka 4:1 (3:0)
Kyrylov 2, Depta, Gościniak

ORZEŁ: Baran - Jamrozik, Syrek, Wójtowicz, Ostrowski - Mirochna, Galas (46 Kochan), Depta (60 Skoczylas), Majka (55 Gościniak), Druzgała - Kyrylov (60 Sobieszkoda)