U17: Juniorzy młodsi po pierwszym barażu, remis w Wieliczce!

Czuć było powiew wyższej ligi w pierwszym meczu barażowym o awans do Małopolskiej Ligi Juniorów Młodszych. Orzeł Myślenice mierzył się na Wielickiej Arenie Lekkoatletycznej z Górnikiem Wieliczka, a mecz zakończył się remisem 1:1. Rewanż odbędzie się w sobotę o godzinie 11:00 na stadionie Orła Myślenice.

Starcie mistrzów ligi myślenickiej oraz ligi wielickiej przyciągnęło na trybuny kilkudziesięciu kibiców, część lokalnych fanów Górnika, a także spora delegacja z Myślenic. Mecz jednak zwłaszcza w pierwszych fragmentach wyglądał na bardzo nerwowy. Orłowcy przed przerwą przeważali, natomiast w drugiej połowie to rywale zepchnęli ich do defensywy.

W pierwszej połowie podopieczni trenera Dawida Sudra wyszli na prowadzenie, gdy po prostopadłym podaniu Karola Łabędzkiego obrońcom uciekł Bartłomiej Gromala i trafił do siatki. Kolejne akcje ze strony Orła to niecelne strzały Błażeja Brasia i Jakuba Opryszka, ale w końcówce bohaterem Orła był zdecydowanie Bartłomiej Kuchnia. Bramkarz Orła wybronił co najmniej trzy stuprocentowe okazje Górnika, które jednak były efektem głównie fatalnych strat na własnej połowie.

Druga odsłona rozpoczęła się od huraganowych ataków Górnika i obraz gry się dosłownie odwrócił. Tym razem to Orzeł czyhał na potknięcie defensywy rywali po kontrach, natomiast miejscowi utrzymywali się dłużej przy piłce. Zagrożenie stwarzali jednak tylko po stałych fragmentach gry - Bartłomiej Kuchnia obronił między innymi mocny strzał pod poprzeczkę, ale skapitulował po kolejnym rzucie wolnym, gdy piłkę do siatki skierował Patryk Kościółek. 

Mecz zakończył się remisem 1:1, który nie zadowala żadnej ze strony i z pewnością jest świetną zapowiedzią sobotniego starcia na stadionie Orła Myślenice. Mecz rewanżowy rozpocznie się w sobotę 2 listopada o godzinie 11:00, natomiast zwycięzcę dwumeczu czeka jeszcze jedno starcie o awans - z mistrzem krakowskiej I ligi okręgowej.

Górnik Wieliczka - Orzeł Myślenice 1:1 (0:1)
Kościółęk 65 - Gromala 22

ORZEŁ: Kuchnia - Dziadkowiec, Opryszek, Łabędzki, Górka - Moskal, Mirochna, Braś, Szczurek, Gromala - Kowal oraz Szafrański, Sroka, Pitak, Jurkiewicz, Klęp, Kiebuła, Skoczylas, Niżnik