U17: Juniorzy młodsi odkuli się po derbach...

W niedzielę juniorzy młodsi Orła Myślenice rozegrali drugie spotkanie w wiosennych rozgrywkach 1 ligi myślenicko-wielickiej. Podopieczni trenera Dawida Sudra pokonali Karpaty Siepraw 4:0 (2:0) po dwóch golach Antoniego Matejczyka oraz trafieniach Kamila Depty i Sebastiana Oleska. W czwartek Orłowcy zainaugurowali natomiast ligę i ulegli Dalinowi Myślenice 1:3, a jedyną bramkę zdobył Wiktor Grochal.

Spotkanie z Karpatami dobrze rozpoczęło się dla myśleniczan. Najpierw po świetnej dynamicznej akcji Wiktora Grochala do siatki trafił Antoni Matejczyk. Później na 2:0 podwyższył Kamil Depta. Orłowcy mieli jeszcze mnóstwo sytuacji do podwyższenia wyniku, ale ta sztuka udała się dopiero w samej końcówce.

Najpierw po błyskotliwej akcji Kamila Topy, skrzydłowy Orła dograł mocno w pole karne, a Antoniemu Matejczykowi pozostało wpakować ją do siatki. W końcówce dał o sobie znać Sebastian Olesek, który po indywidualnej akcji zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Orła Myślenice.

Wcześniej w spotkaniu derbowym z Dalinem Orłowcy ulegli 1:3 i zagrali nieco poniżej oczekiwań. Może inaczej potoczyłyby się losy rywalizacji, gdyby w pierwszej połowie dwie znakomite okazje wykorzystał Wiktor Grochal. Do przerwy jednak to Dalin prowadził 1:0, ale tuż po przerwie było już 1:1, gdy mocnym strzałem do siatki trafił wspomniany wcześniej Wiktor Grochal. Na 10 minut przed końcem Dalin zdobył dość szczęśliwego gola z rzutu wolnego i choć Orzeł starał się doprowadzić do remisu, to nadział się na kontrę już w doliczonym czasie i rywale zdobyli swojego trzeciego gola.

Dalin Myślenice - Orzeł Myślenice 3:1 (1:0)
Grochal

ORZEŁ: Baran - Jamrozik (65 Jachymczak), Bodzioch, Moskal, Topa (60 Druzgała), Pilch (50 Ostrowski), Kostiuk, Grochal, Depta (60 Syrek), Olesek (50 Mirochna) - Matejczyk

Orzeł Myślenice - Karpaty Siepraw 4:0 (2:0)
Matejczyk 2, Depta, Olesek

ORZEŁ: Baran - Jamrozik (65 Sobieszkoda), Bodzioch, Syrek, Topa - Kostiuk (60 Gościniak), Pilch, Depta, Grochal (41 Jachymczak), Olesek - Matejczyk