U17: Derby dla Orła, piorunująca końcówka zapewniła zwycięstwo!

W pierwszej połowie derbowego meczu juniorów młodszych, to gracze Dalinu Myślenice mieli więcej z gry i sprawiali wrażenie bardziej dojrzałej na tle Orła ekipy. Dalin prowadził do przerwy 1:0, ale w drugiej połowie podopieczni trenera Dawida Sudra wzięli się do odrabiania strat i ta sztuka udała się w końcówce dzięki bramkom Sebastiana Oleska i Antoniego Matejczyka.

Orzeł nie mógł wskoczyć na odpowiednie tory i tym większe słowa uznania dla Krzysztofa Barana, gdyż dzięki jego pewnej postawie w bramce myśleniczan Orłowcy stracili tylko jednego gola. Padł on w 28. minucie kiedy to po dośrodkowaniu z lewej strony piłka odbiła się od Wiktora Syrka, jeden z graczy Dalinu zgrał ją na przedpole, a drugi huknął nie do obrony.

Najlepszą okazję ze strony Orła miał Antoni Matejczyk, który po błędzie defensywy Dalinu w wydawać się mogło stuprocentowej sytuacji zbyt lekko strzelał lewą nogą. W drugiej połowie role nieco się odwróciły, rywale skupiali się na obronie i choć Orzeł długo nie mógł przełamać strzeleckiej niemocy, to sygnał do ataku dał bardzo aktywny w tym spotkaniu Sebastian Olesek, który dwukrotnie zagrażał bramce przeciwników.

To właśnie on doprowadził też do remisu! W 75. minucie po zespołowej akcji Antoni Matejczyk przytomnie wycofał z prawej strony, a Sebastian Olesek plasowanym strzałem trafił do siatki. Orłowcy wykorzystali chwilę słabości rywala i za dwie minuty zapewnili sobie trzy punkty. Tym razem Wiktor Grochal sprytnie dośrodkował z rzutu wolnego na głowę Antoniego Matejczyka, a ten przelobował bramkarza Dalinu.

Orzeł Myślenice - Dalin Myślenice 2:1 (0:1)
Olesek 75, Matejczyk 77

ORZEŁ: Baran - Jamrozik, Bodzioch, Kostiuk, Syrek (59 Jachymczak) - Pilch, Depta (48 Babycz), Topa (59 Ostrowski), Grochal, Olesek - Matejczyk