U17: Derbowe zwycięstwo juniorów młodszych

Jeden gol rozstrzygnął piątkowe derby Myślenic w I lidze juniorów młodszych. Jeszcze w pierwszej połowie Antoni Matejczyk pokonał bramkarza Dalinu Myślenice i podopieczni trenera Dawida Sudra wygrali 1:0 (1:0), inkasując tym samym swój pierwszy ligowy komplet punktów.

Podrażnieni frustrującym remisem na inaugurację Orłowcy chcieli pokazać się z nieco lepszej strony w starciu z Dalinem, ale derby jakby zdeprymowały młodych graczy Orła, bo w wielu przypadkach brakowało skuteczności lub konsekwencji w ataku. Bramki powinny paść w dwóch sytuacjach Antoniego Matejczyka, czy próbie Przemysława Majki, ale zawiodła skuteczność.

Udało się jednak zdobyć gola i to przedniej obrony. Do prostopadłej piłki dopadł Antoni Matejczyk i po profesorku skutecznym lobem trafił do siatki. W drugiej połowie natomiast przewaga Orła nie była już tak widoczna, a wyglądało to bardziej na skuteczną obronę jednobramkowego prowadzenia. Bartosz Jabłoński strzegący w drugiej połowie bramki Orła kilka razy w niewymuszonych wydawać się mogło sytuacjach był zmuszany do interwencji, ale ostatecznie zachował czyste konto.

Ze strony Orła dwie znakomite okazje zmarnował Wiktor Grochal. Kapitan Orła najpierw nawinął obrońcę w polu karnym i uderzył tuż obok bramki, a następnie po przebojowej akcji Denisa Babycza nie trafił w bramkę z kilku metrów. Groźnie strzelali także Przemysław Majka, czy Jakub Płoszaj, ale mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 1:0 dla Orła.

Kolejne spotkanie juniorzy młodsi Orła rozegrają już we wtorek, mierząc się na własnym obiekcie z Puszczą Niepołomice o godzinie 10:00.

Dalin Myślenice - Orzeł Myślenice 0:1 (0:1)
Matejczyk 28

ORZEŁ: Baran (41 Jabłoński) - Jamrozik (62 Jachymczak), Sopiak (61 Syrek), Bodzioch, Topa (61 Wójtowicz) - Płoszaj, Depta, Grochal, Pilch (50 Druzgała) - Majka (50 Babycz), Matejczyk (63 Jachymczak)