U17: Derbowe emocje i Orzeł lepszy od Dalinu!

Ależ zawody rozegrali podopieczni trenera Łukasza Zająca na obiekcie Dalinu Myślenice. Orłowcy dwukrotnie odwracali losy rywalizacji i odnieśli zasłużone zwycięstwo z Dalinem Myślenice w Makroregionalnej Lidze Juniorów Młodszych. Prym w tym meczu wiódł duet napastników Adrian Ciślik - Kamil Suder, wypracowując wspólnie trzy z czterech trafień dla drużyny Orła Myślenice.

Już w pierwszych minutach podanie Kamila Sudra jak rasowy snajper wykończył Adrian Ciślik i Orłowcy prowadzili 0:1. To była szósta minuta meczu, a w przeciągu kolejnych czterech na prowadzeniu byli gospodarze. Tuż po bramce wyrównującej sędzia wskazał na wapno i Dalin zdobył bramkę na 2:1.

Przed przerwą padł jednak gol wyrównujący, a tym razem role snajperskiego duetu się odwróciły i podanie Adriana Ciślika wykorzystał Kamil Suder, wykorzystując błąd bramkarza gospodarzy. Na drugą połowę podopieczni trenera Łukasza Zająca wychodzili z nadzieją na odzyskanie prowadzenia i przypieczętowanie kompletu punktów, ale zaczęli niezbyt dobrze i błąd w defensywie wykorzystali gospodarze, zdobywając gola na 3:2.

Orzeł jednak się nie poddał i już w 60. minucie do remisu 3:3 doprowadził Tymoteusz Hankus. Kapitan Orła pospieszył ze skuteczną dobitką do odbitej od poprzeczki piłki, uderzanej wcześniej przez Tomasza Brózdę z rzutu wolnego. Kilka chwil później na 3:4 trafił Adrian Ciślik, wykorzystując kolejną asystę Kamila Sudra i tym samym ustalił wynik zawodów!

Dalin Myślenice - Orzeł Myślenice 3:4 (2:2)
Ciślik 6', 64', Suder 41', Hankus 60'

ORZEŁ: Turcza (46 I.Matoga) - Siatka, Hankus, Bruzda - T.Brózda (70 Gracz), Gołąb, M.Matoga, Szklarz (46 Pitala), Kowalcze - Ciślik, Suder