U15: Z brakami kadrowymi walczyli z Rabą Dobczyce

Lista nieobecnych na poniedziałkowym meczu trampkarzy z Rabą Dobczyce była dłuższa niż lista obecnych, ale pomimo bardzo dużych braków kadrowych zawodnicy Orła Myślenice nawiązali walkę i gdyby lepsza skuteczność mogli pokusić się nawet o wygraną. To był z pewnością wartościowy sparing z drużyną występującą na wojewódzkim szczeblu rozgrywkowym.

Raba błyskawicznie wyszła na prowadzenie, a przed przerwą je podwyższyła po błędzie w defensywie Orła. Jeszcze w pierwszej odsłonie po zespołowej akcji na dwa kontakty Michał Zięba poszukał Adriana Ciślika, a ten między nogami obrońcy zagrał prostopadle do Jakuba Pitaka, który wykorzystał sytuację sam na sam.

Początek drugiej połowy był obiecujący w wykonaniu myśleniczan, ale nadziali się na kontrę i Raba prowadziła 3:1. Szybko jednak Orzeł złapał kontakt, a autorem pięknego gola był Paweł Kosmal. Na skrzydło zagrał Grzegorz Chlipała, a Paweł Kosmal po przyjęciu huknął w przeciwległe okienko, nie dając szans bramkarzowi rywali. W końcówce obie ekipy strzeliły jeszcze po jednym golu, a autorem trafienia dla Orła był Jakub Pitak, który wykorzystał sytuację sam na sam podobnie jak rywale chwile wcześniej.

Po stronie Orła świetne okazje miał jeszcze Adrian Ciślik z zespołu młodzików, ale z pewnością wdały się mu we znaki całodniowe zajęcia w ramach ferii z Orlikami i zabrakło nieco sił na lepsze wykończenie akcji. Warto jednak zaznaczyć, że zaciekle walczył ze starszymi rywalami, zaliczając w tym meczu efektowną asystę. Dwie okazje zmarnował ponadto Kuba Pitak, a jedną Paweł Kosmal. 

Orzeł wciąż musiał radzić sobie bez chorych Kuby Fąfary, Bartka Juszczaka i Maksa Rutki, kontuzjowanego Kacpra Cyrka, a z różnych przyczyn nieobecni byli także Wojtek Lech, Adam Nowacki, Hubert Nowak, czy Kuba Górka. Cała ósemka to podstawowi gracze trampkarzy Orła. Listę nieobecnych uzupełnili jeszcze inni gracze, ale tym bardziej szacunek dla tych zawodników, którzy rywalizowali z Rabą, ponieważ większość musiała rozegrać pełne 80 minut.

Orzeł Myślenice - Raba Dobczyce 3:4 (1:2)
Pitak 2, Kosmal

ORZEŁ: P.Cyrek - Leksander, Żak, Stankiewicz, Twardosz - Chlipała, Zięba, Pitak, Kosmal, Górka-Khafaga - Ciślik oraz Piwowarczyk