U15: Trampkarze powstrzymali napór rywala i odnieśli ważną wygraną!

To był ciekawy i bardzo emocjonujący mecz. Trampkarze Orła Myślenice w starciu ze Szkołą Futbolu Staniątki mogli jednak uniknąć nerwowej końcówki, bo prowadzili w tym meczu 4:0, by ostatecznie wygrać 4:3. Słowa uznania należą się jednak za waleczną postawę i odparcie naporu rywala w ostatnich dziesięciu minutach, kiedy to stan rywalizacji różniła "tylko" jedna bramka.

Fotogaleria zdjęć z meczu - Bartek Ziółkowski FOTO

Lepiej ten mecz zaczęła drużyna rywali i stworzyła przynajmniej trzy dogodne okazje w pierwszych minutach meczu. Orzeł jednak błyszał skutecznością, bo w swojej pierwszej akcji po zagraniu z głębi pola sam na sam z bramkarzem był Jakub Pitak i fantastycznym lobem trafił do siatki. Kilka minut później po kontrze i dośrodkowaniu z prawej strony przytomnie na długim słupku akcję zamknął Bartosz Juszczak i po przyjęciu na klatkę piersiową wolejem trafił do siatki.

Kolejne gole padały już w drugiej połowie. Zaraz po przerwie świetną dwójkową akcję przeprowadzili Jakub Fąfara i Jakub Pitak, a w finalnej części Pitak piętką efektownie odegrał do Fąfary już w polu karnym, a ten lewą nogą podciął piłkę nad bramkarzem, zdobywając trzeciego gola dla Orła. Czwarty gol to trafienie Jakuba Pitaka z głowy po dośrodkowaniu Grzegorza Chlipały z kornera i choć Orzeł prowadził 4:0, to nie można nie wspomnieć o groźnych atakach rywali.

Maksymilian Rutka w bramce Orła długo wychodził obronną ręką z każdej opresji, ale w końcu w 60. minucie skapitulował po raz pierwszy. Ten gol dodał skrzydeł rywalom i w przeciągu ośmiu minut trafili do bramki jeszcze dwukrotnie przez co nerwowa była końcówka. Orzeł jednak mógł przysłowiowo "zabić mecz", gdyby wykorzystał stuprocentowe okazje. Dwa razy świetnie znalazł się pod bramką rywali Jan Banowski, ale nie udało mu się trafić do bramki, a jedną okazję zmarnował Szymon Górka-Khafaga. Ostatecznie jednak podopieczni trenera Marka Pajki utrzymali korzystny rezultat i zgarnęli ważne punkty.

W sobotę 2 listopada Orzeł zakończy rundę jesienną w 1 lidze okręgowej trampkarzy, a zmierzy się na wyjeździe z liderującą Puszczą Niepołomice.

Orzeł Myślenice - Szkoła Futbolu Staniątki 4:3 (2:0)
Pitak 2, Juszczak, Fąfara

ORZEŁ: Rutka - J.Górka, Nowak, Lech, Stankiewicz - Żak, Chlipała, Górka-Khafaga - Fąfara, Pitak, Juszczak oraz P.Cyrek, Łapa, Szlachetka, Banowski, Wójcik