U15: Trampkarze bez liderów nie dali rady, ale pokazali się z dobrej strony!

Inauguracja I ligi okręgowej trampkarzy zakończyła się porażką dla drużyny Orła Myślenice, choć nie postawili łatwych warunków faworyzowanej Pcimiance Pcim. Podopieczni trenera Marka Pajki przegrali na wyjeździe 4:1, choć do ostatniej minuty pierwszej połowy prowadzili 1:0 po bramce Bartosza Juszczaka.

Drużyna trampkarzy Orła Myślenice jest dość odmieniona w porównaniu z ubiegłym sezonem, ale ma na pewno duży potencjał. Niestety w meczu z Pcimianką jedyni zawodnicy z doświadczeniem gry na tym poziomie rozgrywek w ubiegłym roku z różnych przyczyn byli w czwartek nieobecni. Zabrakło Jakuba Pitaka, Wojciecha Lecha, Jakuba Fąfary, Jakuba Stankiewicza oraz wypożyczonego z Lubomira Wiśniowa Grzegorza Chlipały, którzy są na pewno kluczowymi graczami dla drużyny prowadzonej przez trenera Marka Pajkę.

Do wyżej wymienionej piątki z rocznika 2005 dołączyli debiutujący w meczu z Pcimianką: pozyskany z Grodziska Raciechowice bramkostrzelny Bartosz Juszczak, czy nowe nabytki ze Skalnika Trzemeśnia w postaci Krystiana Żaka, Huberta Nowaka i Kamila Maliny.

Mecz z Pcimianką zawodnicy Orła rozpoczęli bardzo ostrożnie i skupiali się przede wszystkim na zablokowaniu dostępu do swojej bramki i grę z kontry. Ten cel długo się udawał, bo nie dość, że Pcimianka nie stworzyła zbyt wielu klarownych okazji, to świetnie kontrowali Orłowcy. Sam na sam z bramkarzem był Szymon Górka-Khafaga, tuż nad poprzeczką strzelał lewą nogą Adrian Ciślik (r. 2007), a dwie próby Bartosza Juszczaka minimalnie minęły słupek bramki. W 15. minucie po podaniu Adama Nowackiego w sytuacji sam na sam z bramkarzem świetnym lobem popisał się Bartosz Juszczak i Orzeł prowadził 1:0.

W końcówce dobrej pierwszej połowy w wykonaniu Orła rywale doprowadzili jednak do remisu. Po zmianie stron Pcimianka zdobyła bramkę na 2:1, a kiedy nastąpiły przemeblowania w szeregach defensywnych Orła i myśleniczanie postawili na odrabianie strat, rozpędzeni rywale wykorzystali dwie kontry i ustalili wynik na 4:1. Orzeł pokazał, że w drużynie drzemie potencjał nawet grając bez swoich boiskowych liderów ze starszego rocznika. Dobre mecze rozegrali Krystian Żak, Hubert Nowak oraz Bartosz Juszczak, czy też zawodnicy z rocznika 2006, którzy jeszcze przed dwoma miesiącami pod wodzą trenera Michała Cichonia wywalczyli awans z młodzikami, a teraz udowadniają, że przeskok do trampkarzy nie stanowi dla nich problemu.

Pcimianka Pcim - Orzeł Myślenice 4:1 (1:1)
Bartosz Juszczak 15'

ORZEŁ: Rutka - J.Górka, Nowak, Żak, Kania - Nowacki, Zięba, K.Cyrek - Sz.Górka-Khafaga, Ciślik, Juszczak oraz P.Cyrek, Leksander, Przęczek, Malina, Sroka, Banowski, Skóra