U15: Pięć goli w Gdowie, pierwsza wygrana trampkarzy!

W drugiej kolejce sezonu 2019/20 w I lidze okręgowej trampkarzy zawodnicy Orła Myślenice odnieśli pierwsze zwycięstwo, wygrywając na wyjeździe z Gdovią Gdów 5:2 (4:0). Orłowcy solidnie zagrali w pierwszej połowie, natomiast druga odsłona pozostawiła wiele do życzenia. Niemniej jednak ostatecznie to podopieczni trenera Marka Pajki zdobyli w tym meczu komplet punktów.

Strzelanie rozpoczął mocnym strzałem ze skraju pola karnego Jakub Pitak, który nie dał szans bramkarzowi rywali. Następnie fantastyczną indywidualną akcją popisał się Jakub Fąfara, który minął kilku rywali i strzelił mocno w długi róg. Ten sam zawodnik podwyższył za chwilę na 3:0, wykańczając zespołową akcję. W podobnych okolicznościach padł czwarty gol, gdy z asysty Jakuba Fąfary skorzystał Jakub Pitak w końcówce pierwszej połowy i w sytuacji sam na sam trafił do siatki.

Orłowcy mieli jeszcze mnóstwo sytuacji, które marnowali na potęgę lub strzelali zbyt anemicznie. Wielokrotnie próbowali Bartosz Juszczak, czy Adam Nowacki. W drugiej odsłonie sytuacje sam na sam zmarnowali jeszcze Krystian Żak i Bartosz Juszczak, a zdecydowanie ozdobą meczu był mocny strzał w samo okienko z dystansu w wykonaniu Jakuba Fąfary, który podwyższył stan rywalizacji na 5:0.

Pięciobramkowe prowadzenie w 45 minucie podziałało rozluźniająco dla zawodników Orła Myślenice, bo zamiast kontrolować spotkanie do końca, to dali sobie wbić dwa gole w dość łatwych okolicznościach. Mecz zakończył się więc wynikiem 5:2.

Gdovia Gdów - Orzeł Myślenice 2:5 (0:4)
Pitak 13, 38, Fąfara 19, 24, 45

ORZEŁ: Rutka - J.Górka, Lech, Nowak, Stankiewicz - Żak, Nowacki, Pitak - Górka-Khafaga, Juszczak, Fąfara oraz Leksander, K.Cyrek, Kania, Malina, Zięba