U15: Orzeł walczył z mistrzem jesieni

Puszcza Niepołomice musiała wygrać w ostatniej kolejce rundy jesiennej w I lidze okręgowej trampkarzy, aby zapewnić sobie udział w barażu o awans do Małopolskiej Ligi Trampkarzy. Rywale udowodnili, że są najlepszą ekipą w tegorocznych rozgrywkach i wygrali z drużyną Orła Myślenice 5:1 (3:0).

* Niestety dla drużyny Puszczy Niepołomice jak się okazało po weryfikacji Wydziału Gier, gra niezgłoszonego zawodnika spowodowała walkower na korzyść Orła Myślenice 3:0. Przez taki układ mistrzostwo jesieni i awans do barażu uzyskała drużyna Górnik Wieliczka.

Podopieczni trenera Marka Pajki niezbyt dobrze weszli w mecz, bo już w pierwszej minucie rywale wyszli na prowadzenie. Ustawieni defensywnie myśleniczanie próbowali odeprzeć napór rywali, ale mieli też swoje okazje. Lewą nogą sprytnie strzelał Adrian Ciślik, a swoje próby mieli też Jakub Fąfara czy Grzegorz Chlipała.

Przed przerwą rywale zdobyli jeszcze dwa gole, a kolejne dwa dorzucili już w drugiej połowie. Honorową bramkę z rzutu karnego za faul na Szymonie Górce-Khafadze strzelił Jakub Fąfara. Orłowcy w tym meczu musieli radzić sobie bez trzech podstawowych zawodników - w juniorach młodszych zagrał Jakub Pitak, natomiast nieobecni byli Krystian Żak i Adam Nowacki.

Orzeł Myślenice zakończył rundę na 4. miejscu w tabeli ex-equo z Szkołą Futbolu Staniątki. Wiosną wszystkie zespoły wystartują z wyzerowanym dorobkiem, ale z pewnością zdobyte jesienią doświadczenie przełoży się na lepsze wyniki osiągane wiosną. Orłowcy udowodnili bowiem, że drzemie w nich potencjał i w kilku meczach pokazali się z bardzo dobrej strony. Bywały jednak takie, w których rywale pokazali swoją wyższość i obnażali błędy myśleniczan w obronie.

Podopieczni trenera Marka Pajki mają dużą siłę ofensywną, bo co ciekawe zdobyli we wszystkich meczach tylko o jedną bramkę mniej niż Puszcza Niepołomice, która zajęła pierwsze miejsce w lidze. Orłowcy łącznie trafiali do siatki 57 razy, a największą skutecznością popisali się Jakub Fąfara (20 goli w 13 meczach) oraz Jakub Pitak (18 goli w 12 meczach). Sześć razy do siatki trafiał Grzegorz Chlipała, który był jednym z motorów napędowych zespołu, a pięć goli zdobył Bartosz Juszczak. Problemem była natomiast defensywa, bo Orzeł stracił aż 35 goli.

Do końca listopada Orłowcy mają w planie okres roztrenowania, natomiast od stycznia rozpoczną przygotowania do rundy wiosennej oraz wezmą udział w rozgrywkach halowych.

Puszcza Niepołomice - Orzeł Myślenice 0:3 (wo)
Fąfara (k)

ORZEŁ: P.Cyrek - J.Górka, Nowak, Lech, Szlachetka - Chlipała, Zięba, Górka-Khafaga, Fąfara, Juszczak - Ciślik oraz Rutka, Przęczek, Wójcik, Łapa, Kania