U15: Orzeł Myślenice o krok od awansu do Małopolskiej Ligi Trampkarzy!

Pomimo sporych problemów kadrowych trampkarze Orła Myślenice pokonali na wyjeździe AS Progres Kraków i zrobili wielki krok w stronę awansu na szczebel wojewódzki. Do końca rozgrywek pozostaje podopiecznym trenera Marka Łacnego rozegranie trzech meczów, a wystarczy im zainkasować jedno zwycięstwo, by zapewnić awans do Małopolskiej Ligi Trampkarzy!

Mecz z Progresem "na papierze" wydawał się łatwym krokiem, bowiem nasi przeciwnicy plasują się na szóstej pozycji w tabeli Ligi Okręgowej C1. Spotkanie nie było jednak łatwym przetarciem, co prawda to Orzeł prowadził grę, rozgrywał piłkę, ale było to przysłowiowe bicie głową w mur. Przełamanie miało miejsce w 30. minucie, gdy podanie Jakuba Siatki trafiło do Igora Gawła, a ten przyjął ją w powietrzu, a następnie skutecznie sfinalizował, wyprowadzając Orła na prowadzenie.

Druga połowa rozpoczęła się natomiast przejęciem inicjatywy przez gospodarzy, którzy swoją przewagę udokumentowali zdobyciem wyrównującej bramki. Orłowcy jednak pokazali charakter i dopięli swego wygrywając to spotkanie, dzięki bramce w samej końcówce. Franek Nowacki minął obrońcę i został nieprzepisowo powstrzymany na trzydziestym metrze. Do piłki podszedł Kacper Kiebzak i zawinął techniczne dośrodkowanie na głowę Jakuba Siatki, który skierował ją w okienko bramki rywali.

Orzeł Myślenice wygrał 2:1, dzięki czemu jest w bardzo komfortowej sytuacji na finiszu rozgrywek. Teraz zagra u siebie z jednym z bezpośrednich rywali - Górnikiem Wieliczka, natomiast potem czekają go jeszcze wyjazdowe starcia do Piasków Wielkich i Futbolicy Grabie. Podopiecznym trenera Marka Łacnego do zapewnienia sobie mistrzostwa Ligi Okręgowej potrzeba trzech punktów.

AS Progres Kraków - Orzeł Myślenice 1:2 (0:1)
Gaweł 25, Siatka 71

ORZEŁ: I.Matoga - Kiebzak, Siatka, Bruzda, Gaweł, Dudzik, Nowacki, Gołąb, Szklarz, Kozubek oraz Nalepa, Kęsek, Kubiczek, Cieśliński, Paszcz