U13: Młodzicy walczą  o punkty w I lidze

Podopieczni trenera Michała Cichonia jeszcze w sierpniu rozpoczęli zmagania w I lidze Myślenicko-Wielickiej młodzików. Biało-zieloni mają za sobą ciężkie pojedynki, w których trzy razy schodzili z boiska pokonani i odnieśli jeden remis.

Na inaugurację rozgrywek przegrali z obecnym liderem Pcimianką w stosunku 0:5, ale należy zaznaczyć, że skład w tym meczu był osłabiony absencją wielu kluczowych zawodników. Następnie w meczu derbowym z Dalinem Myślenice Orłowcy zremisowali 2:2, po bramkach Ciślika i Sudra. Spotkanie to było bardzo ciekawe, obfitujące w wiele sytuacji po obu stronach boiska. Nasi zawodnicy byli bardzo blisko zwycięstwa, ale Dalinowi udało się wyrównać i podzielić punktami z Orłem. W kolejnym meczu, mimo wielu dogodnych sytuacji Orłowcy po bardzo zaciętym boju przegrali z Górnikiem Wieliczka 2:3. Bramki w tym meczu zdobywali Rapciak i samobójcza po indywidualnej akcji Ciślika.

Po tym spotkaniu w szeregach Orła panował niedosyt bowiem stać było naszych zawodników na co najmniej jeden punkty. W ostatnim pojedynku Orzeł uległ mocnemu zespołowi Gdovi Gdów. Silny fizycznie rywal zdobył dwie bramki w pierwszej połowie, ale druga już była bardzo wyrównanym pojedynkiem, co można zapisać jako plus po stronie Orła. Dwie niewykorzystane stuprocentowe sytuacje się zemściły i zamiast gola kontaktowego dla Orła, Gdovia strzeliła w samej końcówce ze stałych fragmentów gry.

W następnym pojedynku biało-zieloni będą podejmować ostatni w tabeli Topór Tenczyn. Pomimo niezbyt szczęśliwych wyników w pierwszych meczach tego sezonu nie możemy odmówić naszej drużynie walecznej postawy. Taka gra z pewnością zaowocuje w przyszłości i w przełoży się również na zwycięstwa.

Kilka zdjęć z meczów młodzików na www.orliki.myslenice.pl