Świąteczne zwycięstwo Orła, zadecydował rzut karny!

Ciężko wywalczone, ale jak najbardziej zasłużone zwycięstwo odnieśli w Wielką Sobotę zawodnicy Orła Myślenice w starciu z Tempem Rzeszotary. Mecz zakończył się wygraną 1:0 (1:0) po bramce Mateusza Mistarza, który co prawda nie wykorzystał rzutu karnego, ale pospieszył ze skuteczną dobitką i jak się okazało zapewnił wygraną Orłowcom.

Fotogaleria z meczu - Bartek Ziółkowski FOTO

Licznie zgromadzeni kibice zobaczyli emocjonujące zawody, choć w pierwszej połowie zawodnikom przeszkadzał nieco wiatr. Łatwiej budować akcje było przyjezdnym, którzy grali "z wiatrem", ale nie dochodzili do zbyt wielu sytuacji podbramkowych. Gracze Tempa starali się wykorzystywać swoją stałą broń, a więc stałe fragmenty na połowie przeciwnika włącznie z daleko wyrzucanymi autami. Uczuleni na tę okoliczność Orłowcy skonsolidowani w defensywie nie dopuścili do żadnego groźnego strzału.

Po przeciwnej stronie boiska niecelnie strzelał Michał Górka, a ze strzałem Mariusza Kasperka poradził sobie golkiper Tempa. Decydująca dla losów tego spotkania okazała się 36. minuta, kiedy to nieprzepisowo w polu karnym powstrzymywany był Krzysztof Zając i arbiter bez wahania wskazał na wapno. Do ustawionej na jedenastym metrze futbolówki podszedł Mateusz Mistarz i choć jego uderzenie odbił bramkarz Tempa, to wobec mocnej dobitki nie miał szans i zrobiło się 1:0.

W drugiej połowie ustał wiatr i wyszło słońce, a Orłowcy nieco się rozpędzili w ofensywnych zapędach. Dość powiedzieć, że oprócz kilku dośrodkowań Tempo nie stworzyło sobie żadnej dogodnej okazji pod bramką Karola Obłazy, to Orłowcy zmarnowali ich co najmniej kilka. Sprytnie ze skraju pola karnego strzelał Krzysztof Zając, ale jego strzał sparował bramkarz. Podobnie było z sytuacjami Michała Górki i dwukrotnie Mariusza Kasperka. W sytuacji sam na sam nieco wyrzucił się w bok Paweł Płonka, przez co strzelał z ostrego kąta i tym razem również górą był bramkarz Tempa.

Orzeł zainkasował więc zasłużone zwycięstwo, choć w minimalnych rozmiarach, a bardzo cieszy czyste konto, bo Myśleniczanie w ostatnich meczach oraz rundzie jesiennej mieli wielokrotnie problem, aby pomimo znaczącej przewagi nie pozwolić rywalom na strzelenie bramki.

Orzeł Myślenice - Tempo Rzeszotary 1:0 (1:0)
Mistarz 36

ORZEŁ: Obłaza - Żak, Mistarz, Kasprzyk, Wyroba - Płonka, Sałach (65 Kański), Pyzio (55 Sabała), M.Górka (73 Żądło), Zając (88 Maślak) - Kasperek