Rozstrzelani na otwarcie, Śledziejowice za mocne...

Kibice licznie przybyli na wyjazdowe spotkanie inaugurujące rundę wiosenną w Śledziejowicach, wracali do domu w niezbyt dobrych nastrojach. Orzeł Myślenice uległ aż 0:4 (0:2). Mecz niezbyt dobrze ułożył się dla podopiecznych trenera Dawida Sudra i szczęście zdecydowanie nie było po ich stronie.

Orzeł w obliczu kadrowych ubytków jakich doznał w przerwie zimowej swoją pierwszą drużynę uzupełnił ambitnymi wychowankami z zespołów juniorskich. Na domiar kadrowych kłopotów za nadmiar żółtych kartek pauzował Mateusz Mistarz, a kontuzje wykluczyły z tego meczu Tomasza Marchińskiego, Krzysztofa Pyzio, Jakuba Moskala i Przemysława Leśniaka. Największe problemy były ze zmontowaniem linii defensywnej, bo z konieczności przesunięty na środek obrony został wracający do zdrowia Mikołaj Wyroba, a z prawej strony zagrał Łukasz Serafin, dla którego również nie jest to nominalna pozycja.

Ostatecznie Orzeł przez 20 minut skutecznie się bronił, a i akcje zaczepne Mariusza Kasperka i Kamila Czajkowskiego dawały nadzieję, że Orłowcy mogą zagrozić bramce rywali. Sytuacja diametralnie się zmieniła, gdy w przeciągu kilku minut Śledziejowice zdobyły dwa gole - najpierw z dystansu niesygnalizowanie jeden z rywali huknął pod poprzeczkę, a następnie po skutecznej główce piłka znów zameldowała się w okienku bramki strzeżonej przez Marka Pajkę.

Kiedy wydawało się, że w drugą połowę nieźle weszli myśleniczanie, to znów w przypadkowych okolicznościach nieporozumienie dwójki stoperów wykorzystał napastnik gospodarzy i płaskim strzałem przy słupku podwyższył na 3:0. Czwarty gol, to już sytuacja z doliczonego czasu gry, gdy w sytuacji sam na sam rywale ustalili wynik. Śledziejowice obnażyły braki niedoświadczonej drużyny Orła, ale ta na pewno wyciągnie wnioski przed kolejnymi spotkaniami i powalczy o ligowe punkty.

Dziękujemy w szczególności kibicom za nieocenione wsparcie i tak liczne przybycie na to spotkanie!

Śledziejowice - Orzeł Myślenice 4:0 (2:0)

ORZEŁ: Pajka - Serafin (70 Syrek), Kasprzyk, Wyroba, Marzec (78 Jamrozik) - Bartosz (55 Kyrylov), Suder, Żak, Olesek (55 Mróz) - Czajkowski, Kasperek (65 Grochal)