Rozklepali Wiarusy na wyjeździe, ważna wygrana Orła!

Orzeł Myślenice na mecz z Wiarusami Igołomia wyjeżdżał w bardzo odmłodzonym składzie, ale podopieczni trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra rozegrali bardzo dobre zawody, zgarniając ważne i zasłużone trzy punkty. Mecz zakończył się wynikiem 4:1, a bramki zdobywali Mark Ponomarenko, Krzysztof Pyzio, Emil Bałucki i Artem Hanzha.

Orłowcy dobrze zaczęli to spotkanie i w 22. minucie dopięli swego wychodząc na prowadzenie. Dośrodkowanie Jakuba Burtana z prawej strony trafiło na głowę Emila Bałuckiego, którego strzał w świetnym stylu sparował golkiper Wiarusów. Przytomnie w polu karnym zachował się jednak Mark Ponomarenko, który wpakował piłkę do siatki! Myśleniczanie mieli zdecydowaną przewagę w posiadaniu piłki, ale rywale zdołali przed przerwą wyrównać i to w swojej pierwszej bodaj akcji ofensywnej.

Defensywie Orła przydarzył się błąd w wyprowadzaniu piłki, a rywale skrzętnie z niego skorzystali, gdy Karola Obłazę pokonał Jakub Kopiejka. Stracony gol rozdrażnił młodych Orłów i ruszyli do huraganowych ataków. To przyniosło bramkowe efekty, najpierw znakomitą akcją popisał się Mark Ponomarenko, który minął kilku rywali, a mając przed sobą bramkarza dograł do Krzysztofa Pyzio, któremu pozostało trafić do pustej bramki. Podobnie wyglądały kolejne gole dla Orła, gdyż biało-zieloni po koronkowych akcjach podwyższali swoje prowadzenie.

Najpierw na liście strzelców zameldował się Emil Bałucki, a już w doliczonym czasie wynik ustalił Artem Hanzha, który trafiał do pustej bramki po znakomitym podaniu Mariusza Kasperka. W międzyczasie Wiarusy miały też sytuacje, ale pewnie w bramce interweniował Karol Obłaza lub solidnie ataki rywali powstrzymywali defensorzy Orła. To było ważne zwycięstwo w jesiennym rozrachunku i mamy nadzieję, że dobry prognostyk przed pozostałymi meczami z Tempem Rzeszotary (31.10) oraz Wiślanką Grabie (8.11).

Wiarusy Igołomia - Orzeł Myślenice 1:4 
Ponomarenko, Pyzio, Bałucki, Hanzha

ORZEŁ: Obłaza - Serafin, Moskal, Mistarz, Burtan (82 Mirochna) - Pilch, Depta, Topa (66 Hanzha), Pyzio (63 Kasperek), Ponomarenko (71 Gromala) - Bałucki (75 Braś)