Reprezentacja Polski Amp Futbol w ćwierćfinale Mistrzostw Świata - prowadzi ją Marek Dragosz

Reprezentacja Polski osób po amputacjach awansowała do ćwierćfinału Mistrzostw Świata rozgrywanych właśnie w Meksyku. Dziś o północy biało-czerwoni grają z Angolą, a stawką półfinał. Polakom zawsze kibicujemy, ale czemu piszemy o tym na stronie Orła? A dlatego, że ta drużyna ma dla nas szczególnie orłowski charakter przez sztab trenerski w osobach Marka Dragosza i Grzegorza Skrzeczka.

Marek Dragosz to były trener pierwszej drużyny Orła Myślenice, a obecnie współpracuje z szkółką piłkarską Orliki Myślenice koordynując pion treningu bramkarskiego, w którym się specjalizuje. Grzegorz Skrzeczek, to wychowanek Orła, były napastnik i swego czasu najlepszy strzelec seniorskiej drużyny. W reprezentacji Amp Futbolu selekcjonerem jest Dragosz, a Skrzeczek drugim trenerem. Trzymamy kciuki za jak najlepsze występy biało-czerwonych i zachęcamy do śledzenia meczów, które można na żywo oglądać na facebooku Amp Futbol Polska oraz na aplikacji TVP Sport i www.tvp.sport.pl

W meczach grupowy C Polacy pokonali kolejno Kolumbię 1:0, Kostarykę 1:0 i ulegli Japonii 0:2. W 1/8 finału zmierzyli się z Haiti, które wygrało grupę D z kompletem zwycięstw. Mecz miał niezwykłą dramaturgię, gdyż podopieczni trenera Marka Dragosza przegrywali 0:1, aby za sprawą dwóch bramek Bartosza Łastowskiego wygrać 2:1 i awansować do ćwierćfinału. Decydujący gol padł w ostatniej minucie meczu. Nagrania i relacje na żywo można zobaczyć na Amp Futbol Polska.