Remis z wiceliderem, kołyska dla Mikołaja

Choć remis nie urządza żadnej ze stron, to trzeba uznać za wynik sprawiedliwy. Orzeł Myślenice w ostatnim meczu na własnym stadionie w tym roku podejmował drugą w tabeli Targowiankę Targowisko, a spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Jedynego gola zdobył Michał Górka, po którym drużyna zrobiła piłkarską kołyskę z dedykacją dla synka trenera Dawida Sudra - Mikołaja.

Targowianka nieco lepiej weszła w mecz niż Orłowcy i na początku częściej zagrażała bramce strzeżonej przez Marka Pajkę. W pierwszym kwadransie klarowną okazję przyjezdni stworzyli sobie jedną, ale Kamil Kucabiński huknął z dziesięciu metrów obok bramki. Później do głosu doszli miejscowi i najpierw po akcji Krzysztofa Zająca tuż obok słupka uderzył Krzysztof Pyzio, potem strzał Pawła Płonki obronił Waldemar Sotnicki, a następnie Targowiankę uratowała poprzeczka po strzale Krzysztofa Zająca. Wymieniając sytuacje, po których gola zdobyć mógł Orzeł należy wspomnieć zbyt krótkie zagranie jednego z obrońców do bramkarza, gdzie niewiele zabrakło, aby Krzysztof Zając uprzedził Sotnickiego i wyprowadził Orła na prowadzenie.

Podobny scenariusz miała druga połowa z tym, że rozwiązał się worek z bramkami. Już kilka minut po przerwie strzał Tomasza Gniadka ze skraju pola karnego efektownie wybronił Marek Pajka, ale po rzucie rożnym musiał już wyciągać piłkę z siatki. Dośrodkowanie na długi słupek nieco przy pomocy wiatru zgrał Tomasz Gniadek w pole bramkowe, gdzie w zamieszaniu piłkę do bramki skierował Marek Szafraniec.

Orłowcy ruszyli do odrabiania strat i dopięli swego, gdy po akcji Krzysztofa Zająca do siatki na 1:1 trafił z bliska Michał Górka. Targowianka już do końca spotkania klarownej okazji już nie wypracowała, a w akcjach zaczepnych Orła brakowało jakby zimnej krwi w pobliżu pola karnego. Sytuacyjnie uderzał między innymi Krzysztof Pyzio, ale jego strzał powstrzymał bramkarz rywali podobnie jak próbę Krzysztofa Żaka z lewej nogi.

Mecz z Targowianką był ostatnim spotkaniem Orła na własnym stadionie w rundzie jesiennej, ale podopiecznym trenerów Kamila Ostrowskiego i Dawida Sudra pozostał do rozegrania jeszcze mecz z Karpatami Siepraw na wyjeździe, który odbędzie się w przyszłą sobotę 18 listopada.

Orzeł Myślenice - Targowianka Targowisko 1:1 (0:0)
M.Górka 65 - Szafraniec 54

ORZEŁ: Pajka - Żak, Mistarz, Kasprzyk, Lesiński - Płonka (78 Sałach), Wyroba, Pyzio (83 Kowalczyk), Stryszowski (66 Gawlik), M.Górka (70 Kasperek) - Zając