Pucharowe zwycięstwo w Sieprawiu z wyjątkową dedykacją Johnego Echezony

Orzeł Myślenice zameldował się w trzeciej rundzie okręgowego Pucharu Polski, pokonując na wyjeździe B-klasowe rezerwy Karpat Siepraw 5:2 (2:1). Mecz miał szczególny wymiar dla Johna Echezony Ezeha, który zagrał na własną prośbę pomimo rodzinnej tragedii, jaka spotkała go w przeddzień spotkania. Nigeryjski napastnik w obliczu śmierci swojej mamy zagrał jednak świetne zawody strzelając dwa gole i zaliczając asystę, a swój znakomity występ zadedykował dla swojej mamy. Rozpoczęcie meczu w Sieprawiu poprzedziła minuta ciszy z uwagi na te okoliczności.

Strzelanie Johny rozpoczął bardzo szybko i bardzo efektownie. Już w szóstej minucie przymierzył mocno z rzutu wolnego, a piłka w samym okienku bramki zatrzepotała w siatce. Jeszcze przed przerwą strzelił drugi raz, tym razem koronkowa akcja w finalnej części zakończyła się podaniem Kamila Topy do Kamila Depty, a ten wypatrzył Johnego Echezonę, któremu pozostało skierować piłkę do pustej bramki.

Orłowcy nie wystrzegnęli się błędów i w podobnych okolicznościach stracili dwa gole. Zbyt krótkie podania na własnej połowie zostały przejęte przez graczy rywali i najpierw Michał Topa trafił do pustej bramki, a później po faulu ratunkowym w szesnastce do remisu z karnego doprowadził Sebastian Homel. Orzeł jednak udokumentował swoją przewagę w końcówce, najpierw w swoim stylu huknął pod poprzeczkę Artur Mistarz z 25 metrów, a później John Echezona odebrał piłkę bramkarzowi i dograł do Damiana Wsoła, który efektowną podcinką trafił na 4:2. Piąty gol to już szarża Kyryla Kyrylova, który po górnym podaniu Damiana Wsoła minął bramkarza i ustalił wynik meczu, kierując piłkę do pustej bramki.

W czwartej pucharowej rundzie Orzeł Myślenice zmierzy się z Rabą Dobczyce na wyjeździe. Ten mecz wstępnie zaplanowano na 6 września.

Karpaty II Siepraw - Orzeł Myślenice 2:5 (1:2)
Echezona 6, 40, A.Mistarz 76, Wsół 82, Kyrylov 85

ORZEŁ: Pająk - Żak, Pnievskyy (46 M.Mistarz), G.Bałucki (46 Wsół) - Łabędzki, Topa (46 E.Bałucki), Krężelok (60 Kyrylov), Olesek - Depta (46 A.Mistarz), Biela, Echezona