PP: Orzeł w trzeciej rundzie Pucharu Polski, wygrana 5:2 w Sułkowicach!

Pierwsze oficjalne starcie o stawkę wyszło na plus podopiecznym trenera Kamila Ostrowskiego. Mierzyli się wyjazdowo z Gościbią Sułkowice, czołową drużyną myślenickiej A klasy w II rundzie Pucharu Polski. Mecz zakończył się wygraną Orła 5:2 (4:1), a gole strzelali: dwa Krzysztof Zając i po jednym Adrian Ciślik, Kiryl Kyrylov oraz debiutujący w Orle Piotr Gładysz.

Orłowcy błyskawicznie zaczęli, bo już po niespełna kwadransie prowadzili 2:0 po golach Krzysztofa Zająca i Kiryla Kyrylova. Za chwilę mieli kolejną okazję, ale dogodną szansę zmarnował popularny Kijo i w odpowiedzi to Gościbia strzeliła bramkę kontaktową po solowej akcji jednego z rywali, który zwiódł w finalnej części obrońcę i przymierzył mocno w przeciwległy róg.

Jeszcze przed przerwą Orzeł skorzystał z dwóch prezentów i ponownie odskoczył, najpierw po dośrodkowaniu Kamila Topy piłka spadła pod nogi snajpera z drużyny juniorów Adriana Ciślika, a ten lewą nogą skierował ją do siatki. Chwilę później natomiast dalekie wyjście bramkarza i zderzenie z obrońcą wykorzystał Krzysztof Zając, który ze środkowego koła boiska posłał piłkę do pustej bramki na 1:4.

W drugiej połowie najpierw na 2:4 z rzutu karnego strzeliła Gościbia, a wynik na 2:5 ustalił Piotr Gładysz, który płaskim technicznym strzałem ze skraju pola karnego wpakował piłkę do siatki. O jego transferze do Orła Myślenice jeszcze wspomnimy, a tymczasem Orzeł zameldował się w pucharowej trzeciej rundzie, gdzie zmierzy się ze zwycięzcą meczu Staw Polanka - Tempo Rzeszotary.

W kadrze meczowej znalazło się aż sześciu juniorów - Adrian Ciślik, Antoni Kowalcze, Tomasz Brózda, Igor Matoga oraz Miłosz Rusek, a dla ostatniej trójki była to szansa oficjalnego seniorskiego debiutu w pierwszej drużynie Orła Myślenice. Gratulujemy i cieszymy się, że kolejni nasi wychowankowie wzmacniają pierwszy zespół!