Piorunująca końcówka, Orzeł 3, Targowianka 0!

Przez 80 minut meczu Orła Myślenice z mocną drużyną Targowianki Targowisko niewiele wskazywało na to, że Orłowcy mogą odnieść wysokie zwycięstwo. Mecz był dość wyrównany, a nawet ze wskazaniem na rywali, którzy więcej mieli z gry. W końcówce jednak szczęście uśmiechnęło się do myśleniczan i dzięki skuteczności w ostatnich minutach wygrali 3:0 (0:0).

Jedną z bramek myśleniczanie zdobyli nawet bezpośrednio z wrzutu z autu, a czy tak można? Przekonacie się w dalszej części artykułu. Zacząć musimy bowiem od początku i tak nie sposób nie wspomnieć o sytuacjach Targowianki, która w pierwszej połowie zdobyła nawet gola, gdy Piszczewskij trafił głową, ale sędzia odgwizdał spalonego. Nożycami strzelał też Zawadzki, ale z trudem piłkę sparował Karol Obłaza. Bramkarz Orła ratował jeszcze zespół dwukrotnie, a przynajmniej 2-3 razy gracze Targowianki w dogodnych sytuacjach pudłowali.

Orzeł próbował się odgryźć, ale ciężko wskazać najbardziej klarowną okazję. Chyba najlepsza była ta, gdy po akcji Krzysztofa Żaka piłkę świetnie w polu karnym opanował Mateusz Mistarz i dogrywał wzdłuż bramki do Michała Górki, ale obrońcy w ostatniej chwili wybili futbolówkę na rzut rożny. Ważnym impulsem dla Orła był na pewno powrót do gry Krzysztofa Zająca, a solidne zmiany pomogły drużynie w końcówce. Gdy na murawie zameldowali się w 60. minucie Mariusz Kasperek i wspomniany Krzysztof Zając, a na ostatni kwadrans debiutujący Kyryl Kyrylov - coś ewidentnie drgnęło w grze Orła.

Efektem był gol Michała Górki w 80. minucie, choć tu Orłowcy mieli sporo szczęścia. Krzysztof Zając strzelał z szesnastu metrów i choć strzał nie powinien sprawić problemów bramkarzowi Targowianki, to wypuścił futbolówkę, a z dobitką pospieszył Michał Górka i trafił z bliska do siatki. Trzy minuty później padł chyba najdziwniejszy gol dla Orła w tym sezonie. Z autu w pole karne wrzucał Adrian Kasprzyk, a piłka otarła się od pleców obrońcy rywala i po rękach bramkarza wpadła bezpośrednio do bramki.

Wynik ustalił debiutant w szeregach Orła - przebojową akcję lewą stroną przeprowadził Krzysztof Zając i dograł do lepiej ustawionego Mateusza Mistarza. Ten jednak trafił w bramkarza, a ze skuteczną dobitką pospieszył Kyryl Kyrylov, ustalając wynik na 3:0. Dla młodego Ukraińca to pierwszy mecz i pierwszy gol w seniorskim futbolu.

Orzeł Myślenice - Targowianka Targowisko 3:0 (0:0)
Górka 80, Kasprzyk 83, Kyrylov 88

ORZEŁ: Obłaza - Wyroba, Kasprzyk, Suder - Żak, Sałach (74 Kyrylov), Marchiński, Bartosz (60 Kasperek), Grochal (60 Zając) - M.Górka (81 Leśniak), Mistarz