Pewna wygrana z Błękitnymi Bodzanów!

Orzeł Myślenice wraca na właściwe tory, ostatnio pisaliśmy o dobrym meczu przeciw Węgrzcance Węgrzce Wielkie, ale zakończonym porażką. W starciu z Błękitnymi Bodzanów, choć rywale mieli swoje momenty, to tym razem Orłowcy zagrali znacznie skuteczniej i wygrali aż 5:1 (2:0).

Fotogaleria z meczu - Bartek Ziółkowski FOTO

Pierwszego gola po dwójkowej akcji z Markiem Ponomarenką strzelił Kyryl Kyrylov, który otrzymał prostopadłe podanie już w polu karnym i sprytnie szpicem buta wepchnął piłkę obok interweniującego bramkarza. Później na 2:0 strzelił Artur Mistarz, który po akcji na lewej stronie Krzysztofa Górki i Emila Bałuckiego, dostał podanie od tego drugiego i technicznym strzałem w długi róg nie dał szans bramkarzowi Błękitnych.

Trzeba przyznać, że zwłaszcza w pierwszej połowie, groźni z kontry byli rywale. Stworzyli dwie znakomite okazje, w których raz Orła uratowała poprzeczką, a w drugiej sytuacji ofiarna interwencja Kyryla Kyrylova. Druga połowa również rozpoczęła się od kontry Błękitnych, a tym razem Ostap Shpakivskyy sfaulował rywala w obrębie szesnastki i gracze z Bodzanowa strzelili z karnego na 2:1. Dosłownie chwilę później Orzeł znów odskoczył i również z karnego. Sędzia wskazał na wapno po zagraniu ręką defensora rywali, który przypadkowo powstrzymał w ten sposób strzał Emila Bałuckiego. Pewnie z jedenastu metrów strzelił Mark Ponomarenko.

Autorem czwartego gola był Kamil Depta, który trafił do siatki po podaniu Marka Ponomarenki, a wynik na 5:1 ustalił John Echezona, który skontrował głową dośrodkowanie Grzegorza Bałuckiego z rzutu rożnego. Orzeł odniósł pewne i zasłużone zwycięstwo, a na przestrzeni całego spotkania zmarnował jeszcze kilka okazji. Bramkarz Błękitnych powstrzymał między innymi próby Emila Bałuckiego i Mateusza Sudra, a stuprocentowe okazje zmarnowali też Kyryl Kyrylov i Kamil Depta.

Orzeł Myślenice - Błękitni Bodzanów 5:1 (2:0)
Kyrylov 6, A.Mistarz 27, Ponomarenko 59 (k), Depta 78, Echezona 87

ORZEŁ: Shpakivskyy - Serafin, Wyroba (73 Moskal), G.Bałucki - Kyrylov (65 Topa), Suder (65 Depta), Mirochna, Górka (46 Echezona) - A.Mistarz (74 Biela), Ponomarenko (74 Braś), E.Bałucki