Orzeł w finale Pucharu Polski, bramkarze w roli głównej!

Orzeł Myślenice przeważał przez całe spotkanie i stworzył mnóstwo stuprocentowych sytuacji do zdobycia gola, ale świetnie dysponowany tego dnia był bramkarz Raby Dobczyce Michał Ruman. Ostatecznie jednak show skradł mu bramkarz Orła Marek Pajka, który... zdobył zwycięską bramkę na wagę awansu Orła do finału okręgowego Pucharu Polski. Golkiper Orła pewnie wykorzystał rzut karny w końcówce, a Orłowcy wygrali 2:1.

W pierwszej połowie podopieczni trenera Kamila Ostrowskiego powinni prowadzić kilkoma bramkami, a na tablicy wyników widniał wynik 1:0. To dzięki bramce Bartłomieja Gromali, który po strzale z bliska wykończył akcję Mateusza Bieli. Dwie stuproentowe okazje miał Artur Mistarz, raz głową strzelał Mateusz Mistarz, a dwa razy po rzutach wolnych Adrian Kasprzyk. To tylko niektóre okazje wybronione przez golkipera Raby, która w bardzo odmłodzonym składzie stawiła się w Myślenicach i tanio skóry nie sprzedała! Jeszcze przed przerwą dwa razy zmuszany do wysiłku był Marek Pajka, a drugą połowę choć znów z animuszem rozpoczęli Orłowcy, to zapłacili karę za swoją nieskuteczność tracąc gola.

Tylko w pierwszych minutach po przerwie okazje mieli Artur Mistarz, Emil Bałucki, Kamil Depta i Sebastian Olesek. Później Bałucki trafiał jeszcze w słupek, a w pustej bramce piłki nie zdołał zmieścić Krzysztof Górka. Zmarnowanie tylu okazji nie mogło się nie zemścić i po stracie piłki przed własnym polem karnym Raba doprowadziła do remisu po golu Szymona Chramca. Do końca meczu pozostał kwadrans i Orzeł ruszył do ataku, by uniknąć loteryjnych rzutów karnych. Cel udało się zrealizować dzięki... jedenastce! Mateusz Mistarz został sfaulowany w obrębie szesnastki rywali, a do rzutu karnego podszedł bramkarz Orła Marek Pajka i pewnie trafił do siatki, ustalając wynik na 2:1 dla Orła!

W drugim półfinale Jordan Zakliczyn wygrał 4-1 z Dalinem Myślenice i w finale rozgrywek na szczeblu PPN Myślenice Orłowcy zagrają podobnie jak przed dwoma laty z Jordanem Zakliczyn. Ten mecz prawdopodbnie 11 listopada na neutralnym gruncie.

Orzeł Myślenice - Raba Dobczyce 2:1 (1:0)
Gromala 18, Pajka 83 (k) - Chramiec 75

ORZEŁ: Pajka - Serafin, M.Mistarz, Kasprzyk (46 Pilch) - Biela, Górka, Moskal (65 Sałach), Suder (57 Depta) - Gromala (46 Bałucki), Ponomarenko (46 Olesek), A.Mistarz