Nowy zarząd Orła Myślenice, Edward Łapa prezesem na nową kadencję!

W piątek 28 lutego w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej Dolne Przedmieście w Myślenicach odbyło się walne zebranie sprawozdawczo-wyborcze, podczas którego absolutorium za poprzednią kadencję jednogłośnie otrzymał zarząd naszego klubu, a w następnym punkcie wybrano nowe władze, zwiększając jednocześnie ilość członków zarządu do jedenastu osób.

Na spotkaniu pojawili się członkowie ustępującego zarządu, zawodnicy pierwszej drużyny oraz juniorów, sympatycy klubu, sponsorzy, a także Starosta Powiatowy Józef Tomal, wicestarosta Rafał Kudas, czy honorowy prezes Orła Myślenice Franciszek Sroka.

Zebranie rozpoczęto od podsumowania poprzedniej kadencji, prezes Edward Łapa przedstawił sytuację finansową klubu oraz nakłady na inwestycje dotyczące obiektów Orła Myślenice oraz infrastruktury klubowej i utrzymania boisk. 

- Dziękuję wszystkim sponsorom, którzy pomagają w funkcjonowaniu naszego klubu, chylę czoła za każde pojedyńcze wsparcie i jednocześnie zaznaczam, że w obliczu wzrastających potrzeb oraz cen rynkowych, opłat statutowych i innych na rok 2020 na sprawną dzialalność Orła Myślenice będziemy potrzebować dodatkowych 30 tysięcy złotych. Mamy nadzieję, że uda nam się je pozyskać dzięki przychylności sponsorów oraz Urzędu Miasta i Gminy w Myślenicach - mówił Edward Łapa, prezes Orła Myślenice.

W roku 2020 dzięki zaangażowaniu członków klubu w promocji i głosowaniu w ramach Budżetu Obywatelskiego Gminy Myślenice zrealizowane zostanie dokończenie inwestycji polegającej na budowie boiska treningowego ze sztuczną nawierzchnią. Dla klubu to ważna inwestycja, bowiem drużyny młodzieżowe korzystają z niego codziennie, co nie generuje dodatkowych kosztów za wynajem innych obiektów. 

- Rozpoczynając poprzednią kadencję zarządu Orła Myślenice przeżyłem prawdziwy rollercoaster, bowiem szybko musieliśmy podjąć decyzję o zmianie trenera, Paweł Karaś zrezygnował wówczas z pracy zawodowej w Niemczech, by pomóc naszą drużynę wyciągnąć ze strefy spadkowej i wywalczyliśmy utrzymanie w ostatniej kolejce w bezpośrednim meczu z Rokitą Kornatka. To były dla mnie niezapomniane chwile, ale jednocześnie ważna sytuacja dla późniejszego funkcjonowania klubu. Kolejne sezony to dość stabilna sytuacja i przede wszystkim stawianie na szkolenie młodzieży, które z każdym rokiem przynosi nam kolejne sukcesy i wielką satysfakcję. Nasi wychowankowie grają w Wiśle, Cracovii, czy Zagłębiu Lubin, a obecnie na 27 zawodników pierwszej drużyny aż 18 to nasi wychowankowie, z czego 13 obecnych juniorów - mówił Wojciech Cichoń, wiceprezes ds. sportowych, który podsumowywał sytuację pionu sportowego w klubie.

Wojciech Cichoń przedstawił również obecną sytuację i plany na przyszłość zarówno drużyn młodzieżowych jak i pierwszej drużyny seniorów, która w młodym składzie opartym na juniorach plasuje się w czołówce V ligi. Przyszedł ten czas na podziękowania dla trenera Dawida Sudra, który w podobnej sytuacji jak przed laty Paweł Karaś, wywalczył w ubiegłym sezonie bezpieczne miejsce w środku tabeli, chociaż Orzeł Myślenice w przerwie zimowej znacznie osłabił się kadrowo. 

Po otrzymaniu absolutorium za sprawozdanie przedstawiono proponowany skład nowego zarządu Orła Myślenice, który został jednogłośnie wybrany przez członków klubu obecnych na zebraniu.

Skład zarządu Orła Myślenice:
Edward Łapa - prezes
Wojciech Cichoń - wiceprezes ds. sportowych
Michał Lech - skarbnik
Aleksandra Żak - sekretarz
Elżbieta Bryjak
Ryszard Mirochna
Sebastian Wołek
Sławomir Nowak
Bartłomiej Nawieśniak
Adrian Wygona
Marek Pajka

Po wyborze zarządu głos zabrał jeszcze Jan Opydo, wcześniej członek zarządu klubu i długoletni gospodarz obiektów, który wraz z całą rodziną zostawił wiele serca i zaangażowania w funkcjonowanie Grill-baru znajdującego się na obiektach Orła Myślenice.

- W imieniu swoim, mojej żony oraz całej mojej rodziny, chciałbym serdecznie podziękować Zarządowi Orła Myślenice, a w szczególności prezesom Krzysztofowi Jędrzejowskiemu i Edwardowi Łapie oraz zawodnikom za 12 lat współpracy. Dziękujemy wszystkim naszym gościom, których było nam dane ugościć, ale także za okazaną życzliwość, miłe słowa i wsparcie przez te wszystkie lata. Czas, który spędziliśmy na tym obiekcie był wyjątkowy i niezapomniany. Życzymy powodzenia i wielu sukcesów w działalności klubowej, jak również w życiu prywatnym - mówił Jan Opydo, który w obecnym zarządzie Orła będzie pełnił rolę członka komisji rewizyjnej. 

Również składamy serdeczne podziękowania za okazane serce i wkład pracy, jednocześnie zapraszając na mecze i wydarzenia na stadionie Orła Myślenice!