Młodzież z kolejnym doświadczeniem, Orzeł uległ Górkom

W drugim meczu kontrolnym Orzeł Myślenice w dość eksperymentalnym składzie mierzył się z A-klasowymi Górkami Myślenice i uległ 3:4 (2:3). Losy meczu mogły się potoczyć nieco inaczej, ale skuteczna ofensywa rywali zapewniała wygraną drużynie z Górnego Przedmieścia.

W drużynie Orła z różnych przyczyn zabrakło kilku zawodników z pierwszej drużyny, a braki zostały uzupełnione juniorami. Podopieczni trenera Dawida Sudra szybko stracili gola, a debiutującego w bramce Krzysztofa Barana z juniorów młodszych przelobował jeden z rywali. Później bramki Mariusza Kasperka i Kuby Burtana dały prowadzenie myśleniczanom, ale proste błędy w wyprowadzeniu piłki jeszcze przed przerwą wykorzystali rywale zdobywając dwa gole.

Druga połowa to już przewaga w utrzymywaniu się przy piłce Orłowców, ale nie przekładało się to na zdobycze bramkowe. Brak doświadczenia w seniorskim futbolu dał się we znaki młodej drużynie Orła i nieskuteczność zemściła się w bodaj jedynej akcji Górek w drugiej połowie - szarżę jednego z rywali i sytuację sam na sam wybronił Marek Pajka, ale odbitą piłkę przejęli rywale i precyzyjny strzał pod poprzeczkę był poza zasięgiem golkipera Orła. Wcześniej do remisu doprowadził co prawda Wiktor Syrek, ale sędzia dopatrzył się spalonego, a w ostatnich minutach na 3:4 trafił Kyryl Kyrylov po zespołowej akcji.

Kolejne starcie kontrolne Orłowców to potyczka z liderem IV ligi Jutrzenką Giebułtów. Myśleniczanie stają więc przed bardzo wymagającym rywalem i to spotkanie na pewno będzie trudnym sprawdzianem.