Memoriał im. Stacha Cichonia - finał turnieju piłkarskiego

W rozwinięciu artykułu prezentujemy terminarz rozgrywek finałowych charytatywnego Memoriału im. Stacha Cichonia. Serdecznie zapraszamy do obejrzenia widowiska na wysokim poziomie, bo emocji na pewno nie zabraknie. Finałowa część zaplanowana jest na niedzielę 3 marca, a całkowity dochód zostanie przeznaczony na leczenie dwójki dzieci - Mateusza Chrobaka i Emilki Judasz.

Pomagają po raz dziesiąty

Charytatywna pomoc ma swój początek w 2008 roku. Wtedy podczas meczu Orła Myślenice z Tempem Rzeszotary zorganizowano zbiórkę na operację Mateuszka Chrobaka, który urodził się ze skomplikowaną wadą serca. Zebrano wówczas 10 tys. zł. Z czasem akcja zmieniła się w piłkarski turniej w hali widowiskowo-sportowej na Zarabiu, a w kolejnych latach dochodziły towarzyszące imprezy sportowe, z których całkowity dochód przeznaczano na leczenie Mateusza Chrobaka i drugiej osoby. Z pomocy lokalnej drużyny wielkich serc, jak nazwano organizatorów Memoriału im. Stacha Cichonia skorzystali między innymi Krzysztof Rak, Bogdan Marszałek, Laura Kurowska, czy Krzysztof Rak.

Do piłki nożnej dołączały z czasem Maraton Zumby Fitness, zawody pływackie, rodzinny bieg happeningowy, turnieje siatkówki, zawody cross fit, a w tym roku do szerokiej gamy konkurencji dołączają także turnieje w badmintona oraz tenisa. W porównaniu z poprzednim rokiem odpadły natomiast zawody narciarskie oraz strzeleckie.

- W tamtym roku nasz turniej piłkarski honorowym patronatem objął Polski Związek Piłki Nożnej, a pan prezes Zbigniew Boniek przekazał na licytację swoją koszulkę z numerem 20 oraz autografem. Od PZPN-u dostaliśmy też koszulkę z autografem Roberta Lewandowskiego. Mamy nadzieję, że w tym roku uda nam się pozyskać równie atrakcyjne gadżety na licytację, a przecież każda forma wpływa na pomoc Emilce i Mateuszowi – mówi Wojciech Cichoń, wiceprezes Orła Myślenice i współorganizator turnieju piłkarskiego.

Finałowa część turnieju piłkarskiego z udziałem ośmiu najlepszych zespołów zostanie rozegrana 3 marca od rana, natomiast faza pucharowa i wielki finał w godzinach od 12:30 do 14:00. Mecze stoją od lat na bardzo wysokim poziomie, a w kilkuletniej historii zwycięzcą zawsze okazywała się mocna ekipa. Tytułu sprzed roku będzie bronić Lambada FC, która w fazie grupowej trafiła na takie zespoły jak Byfa (dwukrotny zwycięzca turnieju), Bez nazwy oraz Frostol Rudnik. W równoległej grupie zmierzą się co roku mocna Stomatologia Stupka, Kmita Zabierzów, zespół Diamond oraz złożona głównie z zawodników Orła Myślenice drużyna Cavalieros, która kilkukrotnie znajdowała się już na podium tego turnieju.

Finałowy dzień to nie tylko piłka nożna

- Zaczynaliśmy skromnie, jednym meczem, potem turniejem, a dziś możemy mówić o dużej imprezie z ogólnopolskim patronatem PZPN-u oraz udziałem nawet 2 tys. osób. Nigdy nie sądziłem, że Memoriał się tak rozrośnie i dochodzić będą kolejne dyscypliny, ale to wszystko zasługa dużej grupy osób, zaangażowanej w organizację. Co roku dochodzą nowe osoby i organizacje, teraz aktywnie włączył się TKKF i za to już teraz dziękujemy. Przed rokiem zebraliśmy ponad 60 tys. zł i mamy nadzieję, że w tym roku równie okazale pomożemy w leczeniu dzieci – mówi Kamil Ostrowski, inicjator imprezy.

O wszystkich imprezach i dyscyplinach sportowych informacje znajdziecie na facebookowym fanpage: Memoriał im. Stacha Cichonia